Açılır Pencere Resiminin boyutlandırılması iptal edilebilirmi ?

burhan

OpenCart-TR
Merhaba,

Küçük riesimler ile sorunum yok fakat büyük resimlerin tekrar boyutlandırılması sorun oluyor büyük resimlerde ""Ürün Açılır Pencere Resim Boyutu:""" 600x600 olarak ayarladım ama sistem bu işlemi yaparken resimin boyutu 600x600 olsada yeniden boyutlandırıyor 30kb olan resim 130kb oluyor

yapmak istediğim açılır pencere resiminin boyutlandırılmaması mümkünmüdür ?

sorunu çözdüm

/catalog/controller/product/product.php dosyasında satır 211 de aşağıdaki kodları bulun

Kod:
			foreach ($results as $result) {
				$this->data['images'][] = array(
					'popup' => $this->model_tool_image->resize($result['image'] , $this->config->get('config_image_popup_width'), $this->config->get('config_image_popup_height')),
					'thumb' => $this->model_tool_image->resize($result['image'], $this->config->get('config_image_additional_width'), $this->config->get('config_image_additional_height'))
				);
			}

kod içindeki

Kod:
'popup' => $this->model_tool_image->resize($result['image'] , $this->config->get('config_image_popup_width'), $this->config->get('config_image_popup_height')),

bölümünü aşağıdaki ile değiştirin

Kod:
'popup' => 'image/' . $result['image'] ,

bu sayede tekrar boyutlandırılan resim yerine orjinal resim görüntülenecek

örneğin

açılır büyük resimler 500x500 olarak ayarlıysa sistem yüklenen resmi işleyip 500x500 oranlarında kırpıyor isiminin sonuna 500x500 ekliyor mesela resim1.JPG diye bir resim yüklediniz resim1-500x500.JPG olarak işleniyor bu resm gösteriyor yüklediğiniz resim1.JPG gösterilmiyor image/data içinde saklanıyor işte bu olayı iptal ediyoruz resim1 orjinal hali görüntüleniyor

kaynak: http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=20&t=6095&start=0&hilit=popup

sinop

OpenCart-TR
ben bunu deniyorum fakat hiç bir değişiklik olmuyor kullandığım Version 1.4.9.3