Siteye Girince Boş Sayfa Çıkıyor

LiBerTaa

OpenCart-TR
İyi günler,siteye girerken boş sayfa çıkıyor sayfayı yenileyince site açılıyor.bunun nedeni ve çözümü ne olabilir ?

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
ilk akla gelebilecek dosyalarınızda iframe virüsü oldugu düşüncesindeyim ...

LiBerTaa

OpenCart-TR
kaspersky ve Ad-aware ile bilgisayarı tarattım.dosyaları ftpden bilgisayara çektim.advanced find and replace programıydı iframe diye arattım admin/view/javascript/jquery/ dizininde buldu bikaç dosya.onlar da sanırım opencartın kendi kodlamasında var

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
: )) Yanlız Yanlış İşlem Yapmışsınız !!!

iframe diye aratmayın farklı kodlama yapısı oluyor örneğin base64 gibi crypto yöntemleriyle şifreleniyor virüsler !!!

advanced find and replace bu programla çözüme gidebilirsiniz eğerki virüs varsa bulma konusunda tamamen kod açık kaynaksa bulabilirsiniz yani aradıgınız bilginin o dosyada olması kaydıyla :)

ilk olarak hangi sayfalarda hata alıyorsanız o dosyaların içini açıp kontrol edin googleden iframe hakkında bilgi alabilirsiniz tabi kesin budur demiyorum aklım gelen ilk o

bu ve bunun gibi virüsler tüm dosyalara yayılabiliyor birtanesini temizlemeniz sonuç vermez

onun haricinde bir müşterimde şuna rastlamıştım panele giriyor panelden resim yükliyemiyordu resimler görünüyor ama bilinmeyen bir sebebden dolayı resminiz yüklenemez uyarısı geliyordu kaynak kodlara baktıgımda tüm panelin virüsler tarafından istila edildiğini gördüm :D

size sadece ön bilgi kesin odur demiyorum incelemeden benim aklıma ilk gelen size destek olabilecek bir bilgiyi sundum.

NOTE : Bunun Haricinde Durumu Hizmet Aldıgınız Sunucu Yetkilisine İletin Yapılandırma Kontrolü Yapsın .