Anasayfa EURO-TL Gösterme

ahmetoz92

OpenCart-TR
opencart 1.5 sistemini kullanarak turizm sayfası yapmayı düşünüyorum ama anasayfada ürünlerler Euro olarak gözükücek yanına TL sinide gösterebilirmiyiz. sadece euro olarak yaparsam türsab 10 bin ve 50 bin tl arası ceza uyguluyor.. yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler :huh:

taner5

OpenCart-TR
biraz php bilgin varsa gerekli düzeltmeleri yaparak hem euro hemde tl fiyatını gösterebilirsin çok kısa bir işlem olsa hemen sana burda yazacaktım ama veri tabanında diğer parabirimi için alan açman lazım ve benzeri işlemler dizisine ihtiyacın var. imlkansız değil ama birz vaktini alabilecek bir olay ben havuzdunyasi.com adresinde yaptım senin istediğin işlemi şuan testleri ve düzenlemelerini yapıyorum. kolay gelsin.

yunus707

OpenCart-TR
taner sanırım sadece urun sayfasında duzenleme yapmışsın ana sayfada modullerde arama sonuclarında vs vs yapman gerekir product.tpl de neleri değiştirdiği anlatırsan yada product.tpl dosya olarak yuklersen yapılan değişlikleri örnek alarak ahmet kardeşimizde yapacaktır.

ahmetoz92

OpenCart-TR
evet arkadaşlar bana bu konuda anlatarak yardımcı olursanız sevinirim bu konuda çok dardayım..

taner5

OpenCart-TR
yunus707' Alıntı:
taner sanırım sadece urun sayfasında duzenleme yapmışsın ana sayfada modullerde arama sonuclarında vs vs yapman gerekir product.tpl de neleri değiştirdiği anlatırsan yada product.tpl dosya olarak yuklersen yapılan değişlikleri örnek alarak ahmet kardeşimizde yapacaktır.

diğer sayfalarda da değişiklikleri yapıyorum şuan henüz bitmedi sadece product.tpl ile iş bitse hemen yükleyip arkadaşında işini çözmesini sağlıcam ama admin panelinde değişiklikler gerekiyor mssql de product tablosu, product_discount tablosu, product_special tablolarında değişiklik gerekiyor v.b işlemler dizisi mevcut bunları şuan yaptım ama test süresi bitmedi test edip sağlıklı çalıştığına kanaat getirdiğimde burada arkadaşlarla paylaşıcam bilgi paylaştıkça çoğalır. Ama forumda konuları okuyorum yeni üyeyim bende arkadaşlar hep armut piş ağzıma düş modunundalar biraz çaba gösterip takıldıkları yerde destek isterlerse daha faydalı bir forum olur diye düşünüyorum ben php coder değilim bu güne kadar hep asp ve asp.net le uğraştım php ve mysql le 2 haftadır opencart ile girdim ve çaba gösterip bişeyler yapmaya çalışıyorum diğer arkadaşlarında aynı çabayı göstermelerini bekliyorum. Kimseye sitem etmiyorum yada kızmıyorum yanlış anlaşılmasın ama biraz olsun çaba gösterilsin diyorum. Herkese kolay gelsin.

Birde arkadaşlar forumda benzer konular var arkadaşlar hep bu döviz olayından muzdarip ben sadece euro para birimi olarak değişiklikleri yaptım arkadaşlar beraberinde dolar fiyatınıda istiyorlar gerekli düzeltmeleri yapıp ölmez sağ kalırsak birkaç gün içinde buraya upload ederim dosyaları.

ahmetoz92

OpenCart-TR
taner arkadaşım ben sadece bilen arkadaşlardan destek istedim zahten şuanki kategoride destek isteyen kişiler yazıyor. bu şekilde yazmanıza gerek yok bilgi vermiyorsanız.. yazmanızada gerek yok ben bu konuyu açtım bilen varsa söylesin allah razı olsun diyim.. bir küçük kad için senin dediğin gibi. program kullanmayı başlıyım yapmayın yazdığıma pisman oldum :D:D

taner5

OpenCart-TR
sitemim sana değildi arkadaşım :) alınma ama herkes biri yapsın versin yazmış forumda bende söylendim biraz :) bir kaç güne kadar hazır olur inşallah

ahmetoz92

OpenCart-TR
Taner arkadaş acaba çalışma ne durumdadır.. :(

taner5

OpenCart-TR
Dosyaları burdan indirin
http://hotfile.com/dl/125993045/464c12a/opencart_1-5-x_coklu_para_birimi.rar.html

öncelikle sistem yedeğini alalım daha sonra mysql de aşağıdaki sql satırlarını çalıştıralım döviz kuru ve cinsi ile ilgili tablolarımızda olması gereken alanlar.

Kod:
ALTER TABLE `product` ADD COLUMN `doviz_kur` DECIMAL(15,4) NOT NULL;
ALTER TABLE `product_discount` ADD COLUMN `doviz_kur` DECIMAL(15,4) NOT NULL;
ALTER TABLE `product_special` ADD COLUMN `doviz_kur` DECIMAL(15,4) NOT NULL;
ALTER TABLE `product_option_value` ADD COLUMN `doviz_kur` DECIMAL(15,4) NOT NULL;

ALTER TABLE `product` ADD COLUMN `doviz_cins` VARCHAR(3) NOT NULL DEFAULT '';
ALTER TABLE `product_discount` ADD COLUMN `doviz_cins` VARCHAR(3) NOT NULL DEFAULT '';
ALTER TABLE `product_special` ADD COLUMN `doviz_cins` VARCHAR(3) NOT NULL DEFAULT '';
ALTER TABLE `product_option_value` ADD COLUMN `doviz_cins` VARCHAR(3) NOT NULL DEFAULT '';

indrdiğiniz klasördeki dosyaları yerlerine kopyalayın sistem çalışacaktır ben localde denedim sorunsuz çalışıyor.

çalışma mantığına gelince öncelikle sitenin header alanında bulunan para birimi seçme alanını kaldırın çünkü artık işinize yaramayacak. Nasıl kaldırılacağı forumda daha önce anlatılmış o sebepten tekrar yazmaya gerek yok.

admin panelinde parabirimi olarak Türk Lirasını (TRY) varsayılan hale getirin ve genel ayarlardan parabirmini otomatik güncellemeyi kapatın yaptığım testlere göre varsayılan parabirimi TL olunca yahodan bilgileri yanlış güncelliyor.

Yeni ürün eklerken fiyat alanının hemen yanında parabirimi seçeneği var bu alandan euro veya doları seçip kaydettiğiniz zaman fiyat alanına girmiş olduğunuz rakamı sitemde kayıtlı olan kur değerinden hesaplamasını yaparak hem türk lirası hemde döviz olarak veritabanına kayıt eder. örneğin ürününüzün fiyatı $100 ise siz fiyat kısmına 100 yazıp para birimi kısmından USD seçip kaydettiğinizde sistem ürünün döviz fiyatını 100 Dolar, TL Fiyatını da 173TL olarak kaydedecektir. Ürün indirimi, Kampanyalar ve Seçenekler kısmında da ürünün fiyatını hangi para biriminden girdiyseniz bu alanlardaki indirim ve seçenek fiyatlarını da aynı para birimi cinsinden düşünerek yazın tl hesaplamasını sistem kendi yapacaktır.

Sistem > Yerelleştirme > Para Birimleri bölünün de dolar veya euro da fiyat değişikliği yaptığınızda bütün ürünlerinizin tl fiyatları otomatik olarak güncellenecektir.

sabahın bu saatinde uykusuz yazdım birşeyler :D anlaşılmayan bir yer varsa sorarsın anlatmaya çalışırım elimden geldiği kadar

ahmetoz92

OpenCart-TR
Öncelikle ilgin için çok teşekkür ediyorum.. okadar memnun oldum ki sizin gibi süper birisiniz. ayrıca sizi msn ekliycem..

dosyaları yukledim. sol çalıştırken şu hatayı aldım

SQL sorgusu:

ALTER TABLE `product` ADD COLUMN `doviz_kur` DECIMAL( 15, 4 ) NOT NULL ;

MySQL çıktısı: Belgeler
#1060 - Duplicate column name 'doviz_kur'

1 de kur fiyatı girdiğimde şu hatayı veriyor..

Error: Unknown column 'doviz_cins' in 'where clause'
Error No: 1054
UPDATE product_option_value SET price = (SELECT value FROM currency WHERE code=doviz_cins ) * doviz_kur

ntopcugil

OpenCart-TR
kurdum sql ve dosyalar tamam ancak ürünlere tıklayınca şöyle bir hata alıyorum:

Notice: Undefined index: doviz_kur in ....\catalog\controller\product\category.php

ve sitedeki yazı karakterleri bozuluyor

sorun nedir acaba?

admin sayfasında da ürün eklerken

Notice: Undefined index: weight_class_id in ...\admin\controller\catalog\product.php on line 936Notice: Undefined index: length_class_id in ...\admin\controller\catalog\product.php on line 976

böyle bir hata çıkıyor. sanırım siz kendi sisteminize başka modüller eklediğiniz için bu kadar hata veriyor diye tahmin ediyorum. Sadece kodları ve eklenmesi gereken sayfaları verebilirseniz çok daha işimize yarar. ben kendi çapımda düzeltmeye çalıştım. şimdilik sistem çalışıyor gibi görünüyor elinize sağlık

taner5

OpenCart-TR
ahmetoz92' Alıntı:
Öncelikle ilgin için çok teşekkür ediyorum.. okadar memnun oldum ki sizin gibi süper birisiniz. ayrıca sizi msn ekliycem..

SQL sorgusu:

UPDATE product_option_value SET price = (SELECT value FROM currency WHERE code=doviz_cins ) * doviz_kur

#1060 - Duplicate column name 'doviz_kur'. Bu hata zaten eklemişsin aynı alanı tekrar eklemeye çalışıyorsun hatası

Bu hata ise mysql in bir bug olayından kaynaklanıyor olabilir mysql versiyonun nedir? veya doviz_cins alanını tabloya eklememiş olabilirsin.

ntopcugil' Alıntı:

Notice: Undefined index: doviz_kur in ....\catalog\controller\product\category.php

sorun nedir acaba?

Notice: Undefined index: weight_class_id in ...\admin\controller\catalog\product.php on line 936Notice: Undefined index: length_class_id in ...\admin\controller\catalog\product.php on line 976

böyle bir hata çıkıyor. sanırım siz kendi sisteminize başka modüller eklediğiniz için bu kadar hata veriyor diye tahmin ediyorum. Sadece kodları ve eklenmesi gereken sayfaları verebilirseniz çok daha işimize yarar. ben kendi çapımda düzeltmeye çalıştım. şimdilik sistem çalışıyor gibi görünüyor elinize sağlık

yazı karakterlerinin bozulması türkçe dil dosyasını yüklememiş olmanızdan kaynaklanıyor gibi geldi bana

admin sayfasında aldığınız hata sanki versiyon farkından kaynaklanıyor çünkü weight_class fonksiyonu ile ilgili hiç bir değişiklik yapmadım

bendeki versiyon 1.5.0.3

kolay gelsin

ahmetoz92

OpenCart-TR
Taner Bey; Size Mail Attım..

Teşekkürler

hala sorunum devam etmektedir. MySQL istemci sürümü: 5.0.77

Son Sorguyu Çalıştırıken

YAZIYORUM: ALTER TABLE `product_doption_value` ADD COLUMN `doviz_cins` VARCHAR(3) NOT NULL DEFAULT '';

BU HATAYI VERİYOR : Table 'kopernik01.product_doption_value' doesn't exist

taner5

OpenCart-TR
ahmetoz92' Alıntı:
Taner Bey; Size Mail Attım..

Teşekkürler

hala sorunum devam etmektedir. MySQL istemci sürümü: 5.0.77

Son Sorguyu Çalıştırıken

YAZIYORUM: ALTER TABLE `product_doption_value` ADD COLUMN `doviz_cins` VARCHAR(3) NOT NULL DEFAULT '';

BU HATAYI VERİYOR : Table 'kopernik01.product_doption_value' doesn't exist

ALTER TABLE `product_option_value` ADD COLUMN `doviz_cins` VARCHAR(3) NOT NULL DEFAULT '';

bunu dene arada 1 harf fazla olmuş sanırım :)

ahmetoz92

OpenCart-TR
Tamamdır sorun ortadan kalktı :) :) sağolasın

bişey daha sorucam taksit seçenekleri eklendi otomatik onlarda kaldırmak istiyorum

ANASAYFADA NORMLADE HEM EURO HEMDE TL OLMASI LAZIM. AMA FİYAT EURO EKLEDİĞİMDE ANASAYFADA 2 TANE EURO GÖZÜKOY 1 TANESİ 000 TL Gözüküyor oraya otomatik gelmiyor neden acaba..

Dövizli Fiyatıda TL Gözüküyor.. Euro Yazıyorum Fiyata. TL çeviriyor. Ama Anasayfada. EURO olarak göstermiyor
Sadece TL Veriyor neden acaba

taner5

OpenCart-TR
ahmetoz92' Alıntı:
Tamamdır sorun ortadan kalktı :) :) sağolasın

bişey daha sorucam taksit seçenekleri eklendi otomatik onlarda kaldırmak istiyorum

ANASAYFADA NORMLADE HEM EURO HEMDE TL OLMASI LAZIM. AMA FİYAT EURO EKLEDİĞİMDE ANASAYFADA 2 TANE EURO GÖZÜKOY 1 TANESİ 000 TL Gözüküyor oraya otomatik gelmiyor neden acaba..

Dövizli Fiyatıda TL Gözüküyor.. Euro Yazıyorum Fiyata. TL çeviriyor. Ama Anasayfada. EURO olarak göstermiyor
Sadece TL Veriyor neden acaba

taksit seçeneğini kaldırmak için;
catalog\view\theme\default\template\catalog\product.tpl dosyasını aç

aşağıdakileri bul ve sil
Kod:
 <a href="#tab-taksit">Taksit Secenekleri</a>

bunuda
Kod:
   <div id="tab-taksit" class="tab-content">
   <?php foreach($taksit as $taksitler)
   {
   	echo $taksitler;
   }
    ?>
  </div>

fiyat konusuna gelince biyerde bir hata yapmışsın sanırım sitene bakmak lazım adresini mail at bir gözden geçirelim

ntopcugil

OpenCart-TR
taner5' Alıntı:
ahmetoz92' Alıntı:

SQL sorgusu:

#1060 - Duplicate column name 'doviz_kur'. Bu hata zaten eklemişsin aynı alanı tekrar eklemeye çalışıyorsun hatası

Bu hata ise mysql in bir bug olayından kaynaklanıyor olabilir mysql versiyonun nedir? veya doviz_cins alanını tabloya eklememiş olabilirsin.

ntopcugil' Alıntı:

sorun nedir acaba?

yazı karakterlerinin bozulması türkçe dil dosyasını yüklememiş olmanızdan kaynaklanıyor gibi geldi bana

admin sayfasında aldığınız hata sanki versiyon farkından kaynaklanıyor çünkü weight_class fonksiyonu ile ilgili hiç bir değişiklik yapmadım

bendeki versiyon 1.5.0.3

kolay gelsin

Sistemde türkçe paket yüklü o zaman diğer hata da versiyondan kaynaklanıyor. Ben 1.5.1.1 kullanıyorum bu versiyona göre ayarlama şansınız var mı acaba? Sistemi sıfırdan kuruyorum o yüzden eski versiyon üzerinden gitmek istemiyorum açıkçası

ahmetoz92

OpenCart-TR
size mail attım aldığım hatanın fotoğrafını sadece TL gösteriyor bende..

taner5

OpenCart-TR
ahmetoz92' Alıntı:
size mail attım aldığım hatanın fotoğrafını sadece TL gösteriyor bende..

sanırım ilk başta aldığın sql hatasından kayaklanan problemin var product tablosunda doviz_kur alanı açılmamış olabilir veri tabanını kontrol etmeni öneririm alan yoksa alanı ekle sorunun düzelir.