OpenCart 1.5.0.3 Released!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eren70

OpenCart-TR
Download adresi;

http://www.opencart.com/index.php?route=download/download

ea430

OpenCart-TR
hemen güncellemeye başladım....
fakat bu sürümleri yayınlıyorlarda sürümlerde yapılan değişiklikler paylaşılmıyor buda benim canımı sıkıyor :)))

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
bence acele etmeyin. bakın daha geçen hafta 1.5.0 süümü çıktı bi kaç gün içinde hatalar bulundu ve düzeltiliyor. ve bu halen devam ediyor.

ea430

OpenCart-TR
TECHNOLOG' Alıntı:
bence acele etmeyin. bakın daha geçen hafta 1.5.0 süümü çıktı bi kaç gün içinde hatalar bulundu ve düzeltiliyor. ve bu halen devam ediyor.

tşk. ederim fakat open cart konusunda yeniyim ve hataları aldıkca open cartı daha yakından tanımaya çalışıyorum...
nerdeyse 3-4 haftadır open cart üzerinde çalışıyorum bu sürümü bekliyordum şimdi ise bütün şirket sitelerimin hepsinin open carta cevirmeyi planlıyorum ve bir 2 tane büyük sitemizi cevirdim ortlama 45bin üyesi olan bir eticaret sitesi

kllcnd

OpenCart-TR
Resmi sitedeki bug raporlarına bakıyorum da 1.5.0.2 ye kadarki alt sürümlerde ciddi SQL ve sistem hataları bulunurken 1.5.0.2de daha basit görsel hatalar vardı. Ajax, CSS gibi.. Bir de her alt sürümde bir öncekinin yarısı kadar hata çıkar oldu.
Bundan sonra da ıvır zıvır basit hatalar çıkar muhtemelen.

Yani bence 1.5.0.3 pişti, gönül rahatlığıyla kurulabilir.
Aceleye getirilen 1.5.0 daki sancılı dönem hemen hemen sonlandı gibi.

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
ea430' Alıntı:
tşk. ederim fakat open cart konusunda yeniyim ve hataları aldıkca open cartı daha yakından tanımaya çalışıyorum...
nerdeyse 3-4 haftadır open cart üzerinde çalışıyorum bu sürümü bekliyordum şimdi ise bütün şirket sitelerimin hepsinin open carta cevirmeyi planlıyorum ve bir 2 tane büyük sitemizi cevirdim ortlama 45bin üyesi olan bir eticaret sitesi

45 bin üyesi olan siteyi tanımak isterim doğrusu.

ea430

OpenCart-TR
TECHNOLOG' Alıntı:
ea430' Alıntı:

45 bin üyesi olan siteyi tanımak isterim doğrusu.
şuan değil ilerleyen dönemlerde inş.
şuan siteyi bakıma aldık ayrıca cs-cart üzerine kuruluydu cs-cartta çok güzel fakat son dönemlerde baya sıkıntı vermeye başladı o yüzden boyle bir yola başurduk.

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
45bin üyesi olan e ticaret sitesini kapatıp bakıma alacak kadar da kendinize güveniyorsunuz demek. 1000 üzerinde üyesi olan sitelerimiz (ki toplasan 3 tanedir:) )5 dakika ulaşılmaz olsun telefonum susmuyor. helal olsun ve bende tanımak isterim gerçekten sitenizi ve sattığınız ürünleri de görmek ve hatta üye olmak isterim.

ea430

OpenCart-TR
BanSn' Alıntı:
45bin üyesi olan e ticaret sitesini kapatıp bakıma alacak kadar da kendinize güveniyorsunuz demek. 1000 üzerinde üyesi olan sitelerimiz (ki toplasan 3 tanedir:) )5 dakika ulaşılmaz olsun telefonum susmuyor. helal olsun ve bende tanımak isterim gerçekten sitenizi ve sattığınız ürünleri de görmek ve hatta üye olmak isterim.

bansn kaç yıldır bu sektördesiniz acaba?
onu bırakın telefonlar zaten açık olduğu zamanda susmuyor gereken önlemler alınınca hiç bir problem yaşanmaz müşteri madur edilmedikce ve eski linkleri kurtarmak için yoğun bir tempoyla çalışmaktayız.
siteye gelince şuan isim vs bişey paylaşmayı düşünmüyorum ama dediğim gibi şuan opencart kullanmaya başladık ve sistemi tam bitirdiğimiz dakirde paylaşıp görüşlerinizi rica ederim... ben tam 6.5 yıldır e-ticaret sistemiyle uğraşmaktayım.
ve 6.5 yılda 45bin üye bence çok az. gerci bu üyelerin %80 2009dan buna olundu...
neyse durum bundan ibaret değerli üstadlarım...
inş. open cart konusunda tecrübeli bir arkadaş buluruzda daha güzel şeyler yapmak ve herkesin hizmetine sunmak isterim şahsım adıma hazla bilgiye sahip değilim kurulum ve eks. yapılması gereken ufak tefek şeylerden anlıyorum

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
45 bin üyeli sitenizi ne gibi bir alt yapıyla barındırıyorsunuz acaba..benim 45000 üyeli bir sitem olsa Opencart la uğraşmam özel yazılım kullanırım.. çok merak ediyorum Hepsiburda.com 12 yıldır bu işin içinde kaç bin üyesi var acaba kimbilir..:d

ea430

OpenCart-TR
özel yazılım derken? zaten alt yapı cs-cart ile kuruluydu oda özel zaten türkiyedeki yazılımların hiç birini kullanma taraftarı değilim dışardan görüldüğü gibi içine girdiğimizde maalesef o kadar basit görünmüyor. örneğin idealsoft gibi bir yazılım firması 1500+kvd kiralıyor onun dışında yıllık nerdeyse 3500-5000tl arasında bir ücret talep ediyor bu şekilde özgür yazılımlarda oyle bir dert yok cs-cart'ada oyle bişey yok allah var adamlar çok güzel yapmışlardı fakat son dönemlerde aşırı derecede sitede problemler yaşandı ve opencart'a veya prestashop tercih edecekdir tercihimizi opencartan yana kullandık. hepsiburda sadece madur olan üye sayısı 45'binin üzerindedir en basit şikayeti var veya facebook sayfalarınını takip ederek ne demek istediğimi anlarsınız neyse arkadaşlar konuyu daha fazla uzatmanın bir anlamı yok sanırım 45bin üye hiç bişey değil bunuda bilmenizi istiyorum.
saygılarımla

bu arada konu acılmışken open kartta ortalama 50.000 ve üzeri ürün yelpazesi düşünüyoruz sizce open cart bunu kaldırırmı? bu büyüklükte bir site varmı open kart olarak şuan 2500 adet ürün eklendi bir problem görünmüyor ama ilerleyen dönemlerde sizce sıkıntı çıkarmı?

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Bencede uzatmayalım:D tutarsızlık uzatılamaya gelmez... 50000 ürün üye basına 1 ürün güzel..

ea430

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
Bencede uzatmayalım:D tutarsızlık uzatılamaya gelmez... 50000 ürün üye basına 1 ürün güzel..
:) allah iyliğini versin be kardeşim saoll ya sayende gece gece güldüm ama iyi geldi gerçekten saol...

osdem66 kardeşim bilgin varsa buyur seni dinliyorum yoksada susmanı rica ediyorum. burda kimseye yalan soyliyecek bir durum görmüyorum ve söz konusu dahil olmaz.
ayrıca size birşeyler kanıtlamak zorunda değilim yok gerçekten görmek istiyorum diyorsanız bir kaç hafta bekleyin sitenin alt yapı çalışmaları bitsin ozaman istatistiklerini paylaşırım sizinle bu ne saçmalık ya görende 45 milyon üyeden bahsettiğimi sanacak.
bu arada donanımhaber takılıyormusunuz?
eğer takılıyorsanız zaten hergün onlarca kampanyalarımız orda paylaşılıyor bu sayede kaç kişi tarafından konularımız incelendiğinide görmüş olabilirsiniz.

neyse konumuza tekrar dönsek diyorum?

bu arada konu acılmışken open kartta ortalama 50.000 ve üzeri ürün yelpazesi düşünüyoruz sizce open cart bunu kaldırırmı? bu büyüklükte bir site varmı open kart olarak şuan 2500 adet ürün eklendi bir problem görünmüyor ama ilerleyen dönemlerde sizce sıkıntı çıkarmı?

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
sevgili arkadaşım
profilimi incelemiş olsaydın 96 yılından beri sektörde olduğumu görürdün.
45bin üye emin ol (e ticaret, akıllı ticaret isim haklarına sahip biri olarak söylüyorum bunu ki türkiyede ki ilk e ticaret yazılımlarından birini yazmış firmanın sahibiyim, hepsiburada gibi bir ütopyanın ilk kurulumunda danışmanlık yapmış biri olarak da ekliyorum) bilinmeyenlere götüren bir rakam.
osdem hepsiburadanın an itibari ile 123bin üyesi var. bi kaç bin eksik yada fazla olabilir. bu rakamı bir kişinin farklı mail adresleri ile üyeliklerini de kapsadığını hatırlatmak isterim. aktif kullanıcı sayısı ise 35bin civarında. yani üye çok alışveren yapan az :D
opencart herşeyi kaldırır. özel yazılım size özeldir paket değildir. opencart, cs cart vb. hepsinin temelinde sağlam bir alt yapı gerektirir ki osdem arkadaşımız da bu konuya değinmiş. serverınızı nerede tutuyorsunuz. hizmeti ne şartlarda alıyorsunuz diye sormuş anladığım kadarı ile.

not : şu anda kapalı olan bir sitenin donanımhaberde reklamının çıkması da enteresan geldi. valla merak ettik zaten senelerdir olan ama duymadığımız bir site varmış belki de duyduk bilmiyoruz. neden paylaşmadığınızı da ayrıca merak etmekle beraber saygı duyuyorum. ama merak işte bi kere girdimi insanın kanına şüphe etmeden didiklemeden duramıyor.
45 bin üye 50bin ürün ile opencart alt yapısını kullanacaksanız, sizi ayrıca takdir edeceğim. altında ki opencart ve opencart-tr linklerini kaldırmadığınız sürece :)

ea430

OpenCart-TR
BanSn' Alıntı:
sevgili arkadaşım
profilimi incelemiş olsaydın 96 yılından beri sektörde olduğumu görürdün.
45bin üye emin ol (e ticaret, akıllı ticaret isim haklarına sahip biri olarak söylüyorum bunu ki türkiyede ki ilk e ticaret yazılımlarından birini yazmış firmanın sahibiyim, hepsiburada gibi bir ütopyanın ilk kurulumunda danışmanlık yapmış biri olarak da ekliyorum) bilinmeyenlere götüren bir rakam.
osdem hepsiburadanın an itibari ile 123bin üyesi var. bi kaç bin eksik yada fazla olabilir. bu rakamı bir kişinin farklı mail adresleri ile üyeliklerini de kapsadığını hatırlatmak isterim. aktif kullanıcı sayısı ise 35bin civarında. yani üye çok alışveren yapan az :D
opencart herşeyi kaldırır. özel yazılım size özeldir paket değildir. opencart, cs cart vb. hepsinin temelinde sağlam bir alt yapı gerektirir ki osdem arkadaşımız da bu konuya değinmiş. serverınızı nerede tutuyorsunuz. hizmeti ne şartlarda alıyorsunuz diye sormuş anladığım kadarı ile.

not : şu anda kapalı olan bir sitenin donanımhaberde reklamının çıkması da enteresan geldi. valla merak ettik zaten senelerdir olan ama duymadığımız bir site varmış belki de duyduk bilmiyoruz. neden paylaşmadığınızı da ayrıca merak etmekle beraber saygı duyuyorum. ama merak işte bi kere girdimi insanın kanına şüphe etmeden didiklemeden duramıyor.
45 bin üye 50bin ürün ile opencart alt yapısını kullanacaksanız, sizi ayrıca takdir edeceğim. altında ki opencart ve opencart-tr linklerini kaldırmadığınız sürece :)

2 tane serverımız var biri istanbul data centerda bir diğeri ise almanyada biliğidi gibi bu işin en iyileri almanlar o yüzden 2 aktif serverlarımız var.
istanbul sultanahmet bolgesine ve topkapı matbacılar sitesine kadar nerdeyse %80 bizim müşterimiz yanlış anlamayın reklam olsun diye veya hava olsun diye demiyorum madem merak ediyorsunuz yazayım dedim. sultan ahmet bolgesinde nerdeyse 75 tane otelle kurumsal bakım anlaşmamız var ve bunlara bağlı bütün personelleri alışverişlerini bizden yaparlar. firmamızın bir diğer hizmeti olan basın yayın matbaa gibi alanlarda verdiği hizmetlerden dolayı cağaloğlu ve 2.matbacılar sitesi olmakla birlikte %80 bizimle çalışıyor hem apple mac teknik servisimiz hemde ürün satışımız mevcut ve 6.5 yıl internet geçmişi olan bir kuruluşun 45 bin bir üyeliği sizce çok mu?
dediğiniz gibi hepsi aktif alıcı değiler ama üye sayısı 45bin üzerinde allaha çok şükür aylık 500 adet üründen fazla satışımız var.
sadece 25 tane stajer adayımız var yani daha acıklama yapmak zorunda bırakmayın.
pişman ettiniz vellah. örnek 2 yıl önce acılan bir forum sitemizin 350bin üyesi var peki buna ne diyeceksiniz.
donanım haber 522064binin üzerinde tabi bizimle alakası yokdur grafikerler.net 317 binin üzerinde 45 bin üye 6,5 yılda çok az arkadaşlar allah aşkına ya neyse hepinize sevgiler saygılar artık cvplarınıza saygı duyuyorum ve son yorumumu yazıyorum bu konuda

bu aradada: hepsiburda.com üye sayısı 123 bin değil 3 milyon aşmış durumda lütfen bir konu hakında yorum yaperken biraz araştırmanızı rica ediyorum amaç sadece yorum yazmaksa hadi herkes birilerine birşeyler yazsın..... bakalım elimize ne geciyor...

isterseniz buyrun bir göz atın: http://www.google.com.tr/search?hl=tr&client=firefox-a&hs=B2n&rls=org.mozilla%3Atr%3Aofficial&q=hepsiburada+%C3%BCye+say%C4%B1s%C4%B1&aq=2&aqi=g1&aql=&oq=hepsiburada+%C3%BCye+sa

Hepsiburada.com 2011 1. Çeyrek Yıl Raporu

1.Çeyrek 2011’de kazanılan yeni üye sayısı: 205.000 (Dakikada 1,2 üye)

Toplam üye sayısı: 3.2 milyon

Aylık ortalama ziyaret sayısı: 13,5 milyon

Ziyaretçilerin sitede kalma süresi: Ortalama 10 dakika

Sitede yer alan ürün sayısı: 350.000’nin üzerinde
Madur olan üye sayısı: 50 binin üzerinde

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Değerli Kardeşim evet gülünç olan bir durum var gülmek içinde gecerli bir sebeb yazdıklarınız..konu kimin ne kadar üyesi var yada bu kadar üye çokmu az mı meselesi degildir konu Mesajlarınız daki tutarsızlık alenen ortada yıllardır bu sektörde oldugunu söylüyorsunuz 45000 üyeden bahsediyorsunuz sonra da kalkıp opencart kaldırırmı kaldırmaz mı opencart bilmiyorum vs vs diyorsunuz (bu kadar tecrübeli birisi işi biliyorsa opencart yada başka bir sistem sorunu bilemmek degil adaptasyondur ve kısa sürede çözer ) bahsettiginiz kadar tecrübeli iseniz bu soruların cevablarınıda verebilmeniz lazım opencartta gecmeye basladıgınızı ve 2500 ürün yüklediginizi söylüyorsunuz bu yüzden de siteniz kapalıymış eğer siz opencartın işlevleriniz neler yapılabilecegini ne gibi sorunları oldugunu DB nin 50000 ürünü kaldırıp kaldırmayacagını ki 45000 üyeyi nasıl aktardınız o da muamma ki öyle bir sorun olsa 45000 üyede bile cozutur opencart... neyse eğer siz bütün bunları araştırmadan sitenizi aktarmaya başladıysanız ve kalkıp burada bunu şimdi soruyorsanız..Siz bırakın bu e-ticaret le alakanızı sizin ticaretle bile alakanız olamaz.. Plansız Porgamsız 45000 üyesi olan bir siteyi opencart ta geciş işlemlerine başlamak valla bravoooooo bu büyük bir risk,bu bir insanın kendi işini baltalamaktan başka bir şey olmaz.. Kolay gelsin tartışmyacagım benim neyi bilip bilmedigimi buradaki herkes biliyor.Susuyorum ama bu sen istedin diye değil gereksizlerle tartışmamak için güle güle...Çünki bakanlar kimin gereksiz oldugunu farkedemeyebilir....selametle...

Sanırım Siz Oradaki Stajyerlerden birisiniz:):):)

hkara64

OpenCart-TR
ideasoftu bilmem ama profesonel tek magaza için asp tabanlı 1000 tl çoklu kullnım içi 2500 tl fiyatlı ve size direkt site tasarım paketini sunuyorlar windows tabanlı sunucuda çlışıyor ve windows üzerinden yönetiyorsunuz siteyi. ilglenelere ismi özel mesasj atsınlar yazarım. amaç opencart. reklam yapmamak için yazmıyorum.

eren70

OpenCart-TR
konu 1.5.0.3'ün yayınlanmış olmasıydı, en azından deneyenler fikrini belirtsin falan diye düşünmek gerek ama naklen kavga izler gibiyiz:)

ea430

OpenCart-TR
eren70' Alıntı:
konu 1.5.0.3'ün yayınlanmış olmasıydı, en azından deneyenler fikrini belirtsin falan diye düşünmek gerek ama naklen kavga izler gibiyiz:)

merhaba hocam haklısınız kusura bakmayın saolsun arkadaşlar konuyu bir oraya bir buraya çekmekle ve bende onlara cvp yazmakla sürümü unuttuk şuan 2 ayrı sitede kurdum ve herhangi bir problem görünmüyor. ve 6500 adet ürün eklenmiş durumda ayrıca test içinde 30-40 tane siparişte bulunuldu ayrıca diğer testlerde yapılıyor büyük problemler yok ama ufak tefek şeyler devam ediyor. inş. daha güzelleşir.

1.5 sürümü için keşke ürün eklerken kategori seçme bölümünü daha sadece ve pratik yapsalardı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...