OpenCart v1.5.0.2 Released !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dmsyazilim

OpenCart-TR
Web sitesi
www.dmsmarket.com
OpenCart 1.5.0.1 Released!

OpenCart 1.5.0.1 Released!

New Features:
Reward Points System
RMA System
Grid, List Product listings
Gift Voucher System
Credit System
Reorder System
Wish List System
Affliate System
Option Text Fields
Banner Manager
One-Page Checkout
etc..

İndir

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
RE: OpenCart 1.5.0.1 Released!

:) Bu ne hız:D 4 gün içinde 1 versiyon atladık:d
Bu da demektirki 1.5 verisyonu daha tam olarak stabil hale gelmemiş ve dolayısı ile henüz yeni bir site kurmak için çok erken derim...

dmsyazilim

OpenCart-TR
Web sitesi
www.dmsmarket.com

osdem66' Alıntı:
:) Bu ne hız:D 4 gün içinde 1 versiyon atladık:d
Bu da demektirki 1.5 verisyonu daha tam olarak stabil hale gelmemiş ve dolayısı ile henüz yeni bir site kurmak için çok erken derim...

Aynen katılıyorum

Ben deneme amacı ile son versionları kurdum şuan için çok sorun yaşıyorum.
Bence çok çok eksiği var.

Ama sabırsızlıkla yeni sürümleri bekliyoruz.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org

bende her versiyonu ayrı ayrı kurdum denedim inceledim evet bazı güzel fonksiyonlar kazandırılmış ancak bir şeyler yapılırken mevcut olan seyleri de korumak lazım 1.4.9.x verisyonlarından da kaybedilen bazı seyler var.. acıkcası fonksiyonelliğine ragmen sevmedim 1.5 opencartı...joomla nın modül mantığı oturutlmaya calışılmış güzel hoş ama alışveriş sitesinde ne kadar doğru zamanla görecegiz..

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Bunun nedeni yeni sürümü bir an önce çıkarmak istemeleri sanırım. Sizde güzel bir şey üretmiş olsanız doğal olarak sizde bunu paylaşmak için sabırsızlanırsınız.

En az 1ay daha RC sürümünde kalması gerekirdi diye düşünüyorum. 1.5.0 sürümünü kullanmak için acele etmeye gerek yok. Zamanla kararlı hale gelecektir.

Sonuçta bireysel bir çalışmanın ürünü ve bireysel çalışmalarda doğal karşılamak lazım.

dmsyazilim

OpenCart-TR
Web sitesi
www.dmsmarket.com

Opencart 1.4.9.x sürümlerine göre çok çok güzel olmuş ama benim bir sorunum var bir türlü çare bulamadım.

Benim test sitem Magaza ekranında 3-4 tıktan sonra ip adresim kara listeye düşüyor ve sunucu beni yasaklıyor.

Bu hata sadece yeni 1.5.0.x sürümünde Magaza ekranında oluyor.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Sitenize girip baktım. yaklaşık 1 dk sürekli sayfa değiştirdim ama bir sorunla karşılaşmadım. Sunucunuza neden engellendiğinizi sorunuz.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org

eka7a' Alıntı:
Bunun nedeni yeni sürümü bir an önce çıkarmak istemeleri sanırım. Sizde güzel bir şey üretmiş olsanız doğal olarak sizde bunu paylaşmak için sabırsızlanırsınız.

En az 1ay daha RC sürümünde kalması gerekirdi diye düşünüyorum. 1.5.0 sürümünü kullanmak için acele etmeye gerek yok. Zamanla kararlı hale gelecektir.

Sonuçta bireysel bir çalışmanın ürünü ve bireysel çalışmalarda doğal karşılamak lazım.

Açıkcası stabil sürümün temmuz başından önce cıkacagını bende tahmin etmiyordum..aslında bu şekilde bir davranış şeklide hataların daha hızlı görülüp düzletilmesi acısından iyi bir mantık olabilir..RC Sümlerde acıkcası cok kimse kurulum yaptıysada nasılsa satbil degil diye fazlaca incelemedi incelediysede gördüğü hataları bildirmedi ama şimdi gercek kurulum yapınca mecburen sitesinin calışması için hataları bildirecek yada düzeletme yolu arayacak..Keşke ürün gösterim modüllerinin işlevselliğini 1.4.9 daki gibi koruyabilselerdi dükkana fonksiyon kazandırılmış ama vitrin bozulmuş..

dmsyazilim

OpenCart-TR
Web sitesi
www.dmsmarket.com

eka7a' Alıntı:
Sitenize girip baktım. yaklaşık 1 dk sürekli sayfa değiştirdim ama bir sorunla karşılaşmadım. Sunucunuza neden engellendiğinizi sorunuz.

Normal sitem çalışıyor
Ben opencart 1.5.0.1 kurduğum test sitemden bahsetmiştim.
Sorun test sitemde.

Link

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr

1.5 in sonu vista olacak şimdiden bir kenara yazayım dediydi dersiniz. 1.5.5. den öncede kararlı hale gelemeyecek çünkü çok acele edildi. sadece 100 ürünse sorunsuz şu an ama 5000 ürün yükleyin bi bakın neler oluyor. :)
db-code optimizasyonu tam olarak yapılmamış sorgular gereksiz hantallaştırıyor siteyi. sorguların optimize edilmesini bekleyeceğim. evet düşünce güzel. gerçekten xp den vistaya geçtik hem işlevsellik hem görsellik açısından. ama windows 7 çıkana kadar vista kurmadım, Windows 7 çıktı onu kurdum. benim hiç vistam olmadı biliyormusunuz :D
benim tavsiyem modul yazımı için en azından 1.5.1.0 ı beklemek. sonaradan süprizlerle uğraşmamızı engeller.

cherokhe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.teknodia.com

BanSn' Alıntı:
1.5 in sonu vista olacak şimdiden bir kenara yazayım dediydi dersiniz. 1.5.5. den öncede kararlı hale gelemeyecek çünkü çok acele edildi. sadece 100 ürünse sorunsuz şu an ama 5000 ürün yükleyin bi bakın neler oluyor. :)
db-code optimizasyonu tam olarak yapılmamış sorgular gereksiz hantallaştırıyor siteyi. sorguların optimize edilmesini bekleyeceğim. evet düşünce güzel. gerçekten xp den vistaya geçtik hem işlevsellik hem görsellik açısından. ama windows 7 çıkana kadar vista kurmadım, Windows 7 çıktı onu kurdum. benim hiç vistam olmadı biliyormusunuz :D
benim tavsiyem modul yazımı için en azından 1.5.1.0 ı beklemek. sonaradan süprizlerle uğraşmamızı engeller.

katılıyorum

yaşadağım diğer bir sorun ise kullanım ve işlevsellik zorlaşmış,eskiyi ara oldum,Yeni bir sisteme geçelim derken OC nin omurgası da değişmiş.Çekirdektedki değişikliklere diyecek lafım yok.Ama görsellik kendi adıma söylemem gerekirse berbat olmuş.

Opencart 1.4.9.5 daha stabil şuan için yeni tasarımlarıma eski sistemde deva edicem...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

dmsyazilim' Alıntı:
eka7a' Alıntı:

Normal sitem çalışıyor
Sorun test sitemde.

Link

Bende zaten 1.5.0 kurulu olan sitenize bakmıştım.

cherokhe' Alıntı:
BanSn' Alıntı:

katılıyorum

yaşadağım diğer bir sorun ise kullanım ve işlevsellik zorlaşmış,eskiyi ara oldum,Yeni bir sisteme geçelim derken OC nin omurgası da değişmiş.Çekirdektedki değişikliklere diyecek lafım yok.Ama görsellik kendi adıma söylemem gerekirse berbat olmuş.

Opencart 1.4.9.5 daha stabil şuan için yeni tasarımlarıma eski sistemde deva edicem...

Benim acelem yok (acelesin olanlar düşünsün :) ) bu kadar acele etmeye de gerek yok.

1.4.x serisini baştan beri takip edenler şuan ki haline alması için kaç defa güncelleme yapıldığını bilirler. Şuan ki haline gelmesi için az güncelleme yapılmadı hani.

Görsellik görecelidir. Sizi güzel görünmeyen bir başkasına güzel gelebilir ya da başkasının beğenmediğini siz beğenebilirsiniz.

Ciddi bir iş yapmak isterseniz zaten varsayılan temayı kullanmak istemezsiniz kendinize ait bir temanızın olmasını istersiniz. Buna önem vermeyen kişilere bence bu tema yeterince iyi.

Eski sürümdeki tema ile karşılaştıracak olursak
Eski sürümde bazı sayfalarda dosyaların içinde css kodları olduğu için değişikliği yapabilmeniz için dosyalara müdahale etmeniz gerekebiliyordu.

Bu sürümde ise tüm sayfalara css dosyasından kontrol edebiliyorsunuz. Doğal olarak işlevselliğin yanında yeni sürüme tema tasarlamak ya da düzenlemek daha kolay bir hal alıyor.

Tek yapmanız gereken biraz daha sabredip tüm taşların yerine oturmasını beklemeniz :)

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org

Tema tasarlamak daha kolay bir hal alıyor? Bu düşünceye katılmıyorum... Bence daha zor bir hal alıyor kesinlikle belli seviyede css bilgisi gerektiriyor.. öyle iki grafigi degiştirerek tema yapılamayacak özgün bir tema için ciddi ciddi css lere müdehale gerekritiyor yeni tema...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

O sizin düşünceniz saygı duyarım ama görselleri değiştirip css ile ufak değişikliklerle de farklı temalar ortaya çıkarılabilir ya da css komple değiştirilip bambaşka bir temada ortaya çıkarılabilir.

sabitertan

OpenCart-TR

osdem66' Alıntı:
Tema tasarlamak daha kolay bir hal alıyor? Bu düşünceye katılmıyorum... Bence daha zor bir hal alıyor kesinlikle belli seviyede css bilgisi gerektiriyor.. öyle iki grafigi degiştirerek tema yapılamayacak özgün bir tema için ciddi ciddi css lere müdehale gerekritiyor yeni tema...

eka7a' Alıntı:
O sizin düşünceniz saygı duyarım ama görselleri değiştirip css ile ufak değişikliklerle de farklı temalar ortaya çıkarılabilir ya da css komple değiştirilip bambaşka bir temada ortaya çıkarılabilir.
Tema yapma işleminde 1.4.9.x sürümlerinde arkaplanı bile değiştirseniz yeni bir tema oluşturdum diyebilirdiniz ki bu grafik tasarım yönü kuvvetli arkadaşlar için kolaydır, yeni tema sistemi css ye yoğunlaşmış durumda -ki bu benim de tercihimdir- bu da kodlama yetisi iyi olan arkadaşların işine gelecektir.

adobe

OpenCart-TR

dmsyazilim' Alıntı:
eka7a' Alıntı:

Normal sitem çalışıyor
Sorun test sitemde.

Link

Merhaba sorununuz şu olabilir aynı site içinde çift opencart kurulu bu nedenden dolayı kaynaklanıyor olabilir subdomaine kurmanızı öneririm

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

adobe' Alıntı:
dmsyazilim' Alıntı:
Normal sitem çalışıyor
Sorun test sitemde.

Link

Merhaba sorununuz şu olabilir aynı site içinde çift opencart kurulu bu nedenden dolayı kaynaklanıyor olabilir subdomaine kurmanızı öneririm

Onunla bir ilgisinin olduğunu sanmıyorum. Lütfen bu konu ile ilgili görüş ve düşüncelerinize kullanıcının açtığı konu altında devam ediniz
http://forum.opencart-tr.com/thread-4279.html

ea430

OpenCart-TR
RE: v1.5.0.2 Released !

yuhbe kardeşim ne cabukkk :))) open kartı güncellemeleriyle yetişemiyeceğiz bu gidişle :)))

adobe

OpenCart-TR
RE: v1.5.0.2 Released !

bi hata giderip hemen üst versiyon gibimi gösteriyorlar anlamadım hergün üst versiyon yaratılmaz ki :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...