Anasayfada Javascript Çalışmıyor

hsntgrl

OpenCart-TR
Merhaba,

Anasayfada üst menüde yer alan açılır menü,ürün vitrini modülü,sepetteki ürün kaldırma butonu çalışmıyor sıkıntı nedir acaba ?

www.hobibayi.com

Çok teşekkürler şimdiden...

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Evet çalışmıyor ürün detay sayfanız da da butonlar calışmıyor sepet menu ve vitrinde çalışmıyor...sitenizde java ile illgi coğu seyiniz çalışmıyor..

SCAMP

OpenCart-TR
header tpl içindeki kodlarınızı özel mesajla atarsanız inceleyebilirim

hocam header tpl kodlarını inceledim herhangi bir sorun yok.Zaten alt sayfalarda sorunsuz çalışmakta ana sayfada js kullananan bir modülle çakışma yapıyor büyük ihtimal js kullanan modülleri tekere teker kapalı konumuna getirip denermisin

hsntgrl

OpenCart-TR
SCAMP' Alıntı:
header tpl içindeki kodlarınızı özel mesajla atarsanız inceleyebilirim

hocam header tpl kodlarını inceledim herhangi bir sorun yok.Zaten alt sayfalarda sorunsuz çalışmakta ana sayfada js kullananan bir modülle çakışma yapıyor büyük ihtimal js kullanan modülleri tekere teker kapalı konumuna getirip denermisin

çok teşekkür ederim,fakat css menü yaptım sadece anasayfada olması ilginç bir kaç sitede inceledim kullanıcıların haberi yok galiba yada benim gibi kabullenmiş olmalı :) Neyse bu şeklilde kullanalım çözen olur inşallah

SCAMP

OpenCart-TR
Ana sayfada slide modülünüzde var js kullanan bunada bi bakabilirsiniz size msn adresimi attım özel mesajla eklerseniz yardımcı olabilirim

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba.. sorununu büyük olasılıkla featuredcontentglider modülünüzün slide klasörü içerisindeki jquery.js ve featuredcontentglider.js de yada modulunuzun içine açık olarak eklenmiş javascript kodlarının sitede bulununan diğer js lerden birisnin jequery kütüphanesi kodları le çakışıyor genelde bu tür çakışmalar farklı iki js içerisinde aynı tür fonksiyonlar olması durumunda meydana gelir yani sorunu featuredcontentglider modülünüzde arayın..
ayarıca çalışmadıgını söylediginiz diğer modülleriniz bütün sayfalarda görünürken sadece glider modülü ana sayfada görünüyor hata da anasayfada olduguna göre bu da size ip ucu olsun..
Ayrıca sorun sadece İE de var
contentglider modülünüzün tpl dosyası içerisinde eklenmiş js linkleri ve acık js kodları var onları inceleyin.. selametle...

hsntgrl

OpenCart-TR
hocam çok teşekkür ederim sorun slide dan kaynaklıymış haklısın hallettim sorunu iyi çalışmalar...

osdem66' Alıntı:
Merhaba.. sorununu büyük olasılıkla featuredcontentglider modülünüzün slide klasörü içerisindeki jquery.js ve featuredcontentglider.js de yada modulunuzun içine açık olarak eklenmiş javascript kodlarının sitede bulununan diğer js lerden birisnin jequery kütüphanesi kodları le çakışıyor genelde bu tür çakışmalar farklı iki js içerisinde aynı tür fonksiyonlar olması durumunda meydana gelir yani sorunu featuredcontentglider modülünüzde arayın..
ayarıca çalışmadıgını söylediginiz diğer modülleriniz bütün sayfalarda görünürken sadece glider modülü ana sayfada görünüyor hata da anasayfada olduguna göre bu da size ip ucu olsun..
Ayrıca sorun sadece İE de var
contentglider modülünüzün tpl dosyası içerisinde eklenmiş js linkleri ve acık js kodları var onları inceleyin.. selametle...

ciftcizade

OpenCart-TR
Üstadım nasıl hallettn aynı sorun bende de var bana da bir zahmet yardımcı olabilir misin? Site: bitkiselciler.com aynı sorun bende de var nasıl hallettiğini bir açık yazarmısın şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar benim sitede ürün vitrini, marka logoları vb şeylerde javascriptler hiçbir yerde çalışmıyor nasıl düzeltiriz site: bitkiselciler.com bir bakıp yardımcı olacak arkadaş varmı? Mümkünse detaylı anlatabilecek şayet lazım olan bir dosya varsa gönderebilirim jquery falan...
Şimdiden teşekkürler

SCAMP

OpenCart-TR
RE: Javascriptler Çalışmıyor? Acil yardım

sisteminizde js lerde çakışma oalbilir veya js yollarınış yanlış olabilir

ciftcizade

OpenCart-TR
RE: Javascriptler Çalışmıyor? Acil yardım

SCAMP' Alıntı:
sisteminizde js lerde çakışma oalbilir veya js yollarınış yanlış olabilir
Üstad ne yapmam lazım nasıl düzeltiriz? Teşekkürler

ciftcizade

OpenCart-TR
Javascript Sorunu ve İE de kayma

Arkadaşlar Opencart 1.4.9.5 kullanıyorum.
Sitemde Javascript çalışmıyor ve markalar kısmı İnternet Explorerde kaymış vaziyette gözüküyor.
Bu sorunu nasıl çözeceğim tüm javascript dosyalarını silip yeniden yükledim çakışma var diye yine olmadı bir yardımcı olun lütfen.
Sitem bitkiselciler.com
Ürün vitrinindeki javascriptte hiç bir javascript çalışmıyor ve markalardaki logolarda kayık vaziyette.Acil yardımlarınızı beklyorum.Şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar sonunda çözdüm

catalog/view/theme/TEMANIZ/template/common/header.tpl

Dosyanızı temanızın ilk halindeki header.tpl ile değiştirip kaydeniz.

Sanırım sonradan eklenen modullerden biri bu dosyayı etkilediği için çakışma yaşanmış olacakki javascriptler çalışmıyor ve ie8 de kaymalar oluyor.

Umarım aynı sorunu olana yararı olur.