Onayla sayfasını her yüklediğinde yeni sipariş...!

turkuaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.turkuazhobby.com
Dikkat eden yada dikketini çeken oldumu acaba?.
Onayla sayfasında sayfayı yeniden yüklerseniz aynı sipariş için yeni bir sipariş numarasıyla yeni siperiş ekleniyor.Bunun müşterisi çok olan mağazalarda yaratacağı sonun büyük olur.Müşteri onaylamadan vazgeçti yeni bir ürün daha ekledi yenibir sipariş numarası daha eklendi.Bir sipariş alınacak belki beş tane sipariş verilmiş gibi sipariş numarası artacak. Sipariş onaylanırsa birisi database kaydedilecek diğerleri eksik sipariş olacak . sizinde sipariş numaranız anlamsız şeklde artacak. fark eden oldumu acaba? Olduysa ne gibi bir çözüm uyguladı?..
Teşekkürler.
Mağazaları süslemekten daha önemli durumlar diye düşünüyorum...

oztepclub

OpenCart-TR
Hocam tam olarak hangi sayfadan bahsediyorsunuz ? Kendi sitemde test etmek istiyorum ondan soruyorum.

webhane

OpenCart-TR
turkuaz' Alıntı:
Confirm Yani siparişi onayla sayfasında sayfayı tekrar yükleyince.

Ödeme metodu seçildikten sonra, Siparişinizi onaylayn bölümünden bahsediyorsunuz sanırm, 9.1 kullanıyorum bir problem yaşamıyorum.

turkuaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.turkuazhobby.com
webhane' Alıntı:
turkuaz' Alıntı:
Confirm Yani siparişi onayla sayfasında sayfayı tekrar yükleyince.

Ödeme metodu seçildikten sonra, Siparişinizi onaylayn bölümünden bahsediyorsunuz sanırm, 9.1 kullanıyorum bir problem yaşamıyorum.
yaşamaman mümkün değil ,opencart sana özel değilse.
Sanırım farkında değilsin .Admine gir bitmemiş siparişleri filtrele sonra mağazandan sipriş ver ,confirm sayfasını her yüklediğinde oraya siparişi atacaktır....

oztepclub

OpenCart-TR
1.4.9.4 kullaniyorum, dediginiz sayfayi birkac defa tekrar yükledim, ileri geri vs. yaptim bir sorun yok hocam.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Onay sayfasına geçtiğiniz siparişinize bir sipariş id atanır ama siparişi onaylamadığınız sürece siz onu siparişleriniz de görmezsiniz. Müşteri alışverişten vazgeçer ya da başka ürün eklemek isterse o sipariş id atlanır ve yeni id atanır. Müşteri siparişi tamamladığında bir önceki tamamlanmış siparişiniz id si 20 ise sonraki 21 yerine 22 olacaktır.

Bu durumun siparişlerinizi takip etmeniz de bir sorun oluşturacağını sanmıyorum. Sıra ile gitmemesinden şikayetçiyseniz zaten bunun için Fatura ID si mevcut.