OpenCart 1.5.0 RC1 Türkçe Dil Dosyaları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
732l3k.jpg

Veritabanına yeni eklenen alanlardan dolayı dil ekleme ve kaldırmada hatalar alınmaktadır. Bu yüzden İngilizce dil dosyaları üzerine yazınız ve Dillerden ingilizce ayarlarını Türkçeye göre ayarlayınız.(Klasör ve Dosya adına dokunmayınız) english/english.php dosyasının içeriğini indirdiğiniz turkish/turkish.php içeriği ile değiştiriniz ve Notepad++ programı ile UTF8 witout BOM a dönüştürünüz

Normal olarak da ekleyebilirsiniz ama bazı bölümlerde hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

Gördüğünüz çeviri ve yazım hatalarını çevrilmeyen bölümleri lütfen bildiriniz.

Yapacağınız bildirimleri hatayı gördüğünüz sayfadayken tarayıcınızda yazan adres ile bildiriniz. Örneğin: index.php?route=catalog/category

Ekli dosyalar

• opencart-tr_v150rc1_dil_dosyalari.zip
    144.8 KB · Görüntüleme: 446

adobe

OpenCart-TR
Valla az önce serverıma kurdum ve gerçekten çok etkilendim hayırlısı bakalım :):)

şifremi unuttum kısmında hata var zannedersem verdiği geçici şifre ile girilmiyor

kazablanka22

OpenCart-TR
eliniz kolunuz klavyeniz dert görmesin. Çok teşekkürler.

adobe

OpenCart-TR
eka7a selam siteye TL Eklenmiyor en az 3 harfli olucak diyor bunun bi ayarı varmı acaba ayrıca bu kadar hızlı tr ye çevirmen için tşkler

Eka7a türkçe dil çevrildiğinde admin ve katalog olarak kişi sipariş veremiyor hiç bişi olmuyor sadece eklendi diyor :S

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Çünkü 2 basamaklı Para Birimi kodu yok. Parabirimlerinin hepsi 3 basamaktan başlıyor. TL->TRY

Bu konu ile ilgili durumu ilk mesajda yazdım.

alitamgul

OpenCart-TR
tr yüklemeyi detaylı anlatırmısınız türkce yamamadım arkadaşlar

sabitertan

OpenCart-TR
Adım Adım Opencart 1.5.0RC1 Türkçeleştirme
1. İlk mesajda verilen Türkçe dil dosyasını indirin ve içindeki dosyaları kurulum dizininize atın.

2. Admin bölümüne giriş yapın. Menüden "System->Localisation->Languages"a tıklayın. Açılan Sayfada "Insert" tuşuna tıklayın.

3. Gelen sayfadaki değerleri aşağıdaki gibi ekleyin ve ardından "Save" tuşuna basın
Language Name : Türkçe
Code : tr
Locale : tr_TR.UTF-8,tr_TR,tr-tr,turkish
Image : tr.png
Directory : turkish
Status : Enabled
Sort Order : 0

4. Kayıt işlemi tamamlanınca menüden "System->Setting"e tıklayın.
Gelen sayfada "Edit" yazan linke tıklayın.
Açılan sayfada "Local" sekmesine tıklayın.
Değerleri aşağıdaki gibi değiştirin ve ardından "Save" tuşuna basın
Language: Türkçe
Administration Language: Türkçe

Sistemimizi Türkçeleştirdik şimdi para birimimizi ayarlayalım
1. Menüden "Sistem->Yerelleştirme-Para Birimi" ne tıklayın. Gelen Sayfada "Ekle" tuşuna basın. Açılan sayfadaki değerleri aşağıdaki gibi girin ve "Kaydet" tuşuna basın
Para Birimi Adı: Türk Lirası
Kodu : TRY
Sağ Sembol : TL
Değeri : 1.00000
Durumu : Açık

2. Kaydetme işlemi tamamlanınca menüden "Sistem-Genel Ayarlar"a tıklayın. Gelen sayfada "Düzenle" bağlantısına tıklayın. Ardından "Yerel" sekmesine tıklayın ve "Para birimi" seçeneğini "Türk Lirası" olarak seçin ardından "Kaydet" tuşuna tıklayın.

Herkese iyi çalışmalar .

alitamgul

OpenCart-TR
aynen oldu. saol...... türkce oldu adminden eklentilerdeki modül kısmını tıkladıgımda yazı karakterleri bozuluyor. sizdede varmı bu hata

sabitertan

OpenCart-TR
Bu zaten RC sürümü, yani sürüm adayı, birçok hatayla karşılaşacaksınızdır. Sadece deneme amaçlı kullanınız. Aldığınız hataları resmi sitede http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=146&t=31055 bağlantısında paylaşabilirsiniz ya da bizlere hata iletisi veya kaydıyla birlikte sorunun nerede nasıl olduğunu öm ile belirtirseniz esas sürüm için gerekli düzeltmelerin yapılmasına katkıda bulunabiliriz.

grafikes

OpenCart-TR
sabitertan' Alıntı:
Adım Adım Opencart 1.5.0RC1 Türkçeleştirme
1. İlk mesajda verilen Türkçe dil dosyasını indirin ve içindeki dosyaları kurulum dizininize atın.

2. Admin bölümüne giriş yapın. Menüden "System->Localisation->Languages"a tıklayın. Açılan Sayfada "Insert" tuşuna tıklayın.

3. Gelen sayfadaki değerleri aşağıdaki gibi ekleyin ve ardından "Save" tuşuna basın
Language Name : Türkçe
Code : tr
Locale : tr_TR.UTF-8,tr_TR,tr-tr,turkish
Image : tr.png
Directory : turkish
Status : Enabled
Sort Order : 0

4. Kayıt işlemi tamamlanınca menüden "System->Setting"e tıklayın.
Gelen sayfada "Edit" yazan linke tıklayın.
Açılan sayfada "Local" sekmesine tıklayın.
Değerleri aşağıdaki gibi değiştirin ve ardından "Save" tuşuna basın
Language: Türkçe
Administration Language: Türkçe

Sistemimizi Türkçeleştirdik şimdi para birimimizi ayarlayalım
1. Menüden "Sistem->Yerelleştirme-Para Birimi" ne tıklayın. Gelen Sayfada "Ekle" tuşuna basın. Açılan sayfadaki değerleri aşağıdaki gibi girin ve "Kaydet" tuşuna basın
Para Birimi Adı: Türk Lirası
Kodu : TRY
Sağ Sembol : TL
Değeri : 1.00000
Durumu : Açık

2. Kaydetme işlemi tamamlanınca menüden "Sistem-Genel Ayarlar"a tıklayın. Gelen sayfada "Düzenle" bağlantısına tıklayın. Ardından "Yerel" sekmesine tıklayın ve "Para birimi" seçeneğini "Türk Lirası" olarak seçin ardından "Kaydet" tuşuna tıklayın.

Herkese iyi çalışmalar .

Bu şekilde tüm işlemleri yaptığımda ürünlerimin hepsi uçtu. allahtan eski backupı aldığım için import ettiğimde herşey eskiye döndü. sabitertan ustanın anlatmış olduğu işlemler sonucutüm ürün resimlerim silindi..

sabitertan

OpenCart-TR
Birşey silinmedi sadece ürünler için Henüz Türkçe girişi yapmadığınızdan görünmemektedir. Türkçeyi ekledikten sonra yönetim bölümünden kategori ve ürünleri İngilizce dilini seçerek açın hepsi oradadır. Oradan Türkçe kategori ve ürün isimlerini girdiğinizde tekrar ürünlerinizi görürsünüz. Ve tekrarlıyalım bu bir geliştirme sürümüdür.
Lütfen sadece deneme amaçlı ve hata bildirimi yapabilmek için kullanınız.
Gerçek bir satış sitesinde kullanmayınız.

grafikes

OpenCart-TR
OpenCart 1.5.0 RC1 tam sürüm paketinin çıkış süresi tahminen bellimi...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
OpenCart 1.5.0 RC1 sürümü beta olduğu için Türkçe tam sürümü çıkmayacak bunun için OpenCart 1.5.0 Final sürümünü beklemeniz gerekmektedir.

grafikes

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
OpenCart 1.5.0 RC1 sürümü beta olduğu için Türkçe tam sürümü çıkmayacak bunun için OpenCart 1.5.0 Final sürümünü beklemeniz gerekmektedir.

Yani demek istediğimde buydu OpenCart 1.5.0 Final sürümü çıkış süresi bellimi yaklaşık ne zamanı bulur.

sabitertan

OpenCart-TR
grafikes' Alıntı:
Yani demek istediğimde buydu OpenCart 1.5.0 Final sürümü çıkış süresi bellimi yaklaşık ne zamanı bulur.
Opencart şu anda geliştirilmeye devam etmektedir. Ancak henüz mozilla gibi bir vakfa dönüşmediğinden belirli bir yeri mekanı olmayan bir oluşum. Bu da geliştiricilerin bir arada olmadığı anlamına geliyor. Bu sebebledir ki iş planlaması yapılmış bir organisazyon değil. Sonuç olarak bu da geliştirme aşamasının ne kadar süreceğinin bilinememesine yol açmaktadır. O nedenle ne bizler ne de Opencart esas geliştiricileri tam çıkış tarihi belirtememektir. İlginize teşekkürler . İyi çalışmalar

Not: Aslında burada Opencart geliştiricilerinin sürüm numarası belirleme de yaşadığı bir hatanında kurbanıyız. Ortaya ne bir alfa ne de beta sürümü gelmeden doğrudan doğruya RC(Release Candidate-Sürüm Adayı) yayınlamış olmaları stabil sürüm için beklentileri artırıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...