container bg rengini değiştirirken footer ve header'ın transparan kalması?

dark_paradise

OpenCart-TR
Arkadaşlar arkaplan resmini değiştirdim ama ben header ve footer'ın da renginin değişmesini istemiyorum container'dan arkaplanı beyaz yapsam da header ve footer transparan kalsın istiyorum ne yapmam gerekiyor acaba?

bedavaglsn

OpenCart-TR
Header ve Footer kısmına resim ekle farklı görünmesini istiyorsan. Eklediğin resmin tranparanlık oranını Photoshoptan düşüre bilirsin. PNG veya GIF olarak kaydetip kullana bilirsin.

dark_paradise

OpenCart-TR
Arkaplanda zaten bir resim var o yüzden header ve footer'ın transparan olmasını istiyorum ama container'dan değiştirince komple değişiyor sadece oraları transparan yapmam lazım ama yapamadım.

bedavaglsn

OpenCart-TR
dark_paradise' Alıntı:
Arkaplanda zaten bir resim var o yüzden header ve footer'ın transparan olmasını istiyorum ama container'dan değiştirince komple değişiyor sadece oraları transparan yapmam lazım ama yapamadım.

Ozaman Header ve Footerda duran resimeleri sil yada Photoshop varsa transparan yap ordaki resimleri.

dark_paradise

OpenCart-TR
Header ve Footer'da arkaplan resmi yok.stylesheet.css'den container'ın background'unu #FFF yapınca içeriğin arkaplanı ile header ve footer'ın arkaplanı da beyaz oluyor ama ben onların #FFF'den etkilenmemesini istiyorum.

bedavaglsn

OpenCart-TR
Sitenin adresi varsa link versen görsek belki yardımcı olabiliriz. Baq benim sitede Headerde resim var Footerda da resim var istersen böyle koyarsın orayada arka plandaki gibi resim koyarsın Tranparan ne için yapmak istiyorsun onu çözemedim.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba.. temanızın stylesheet.css dosyası içerisindeki header ve footer ıd lerine istediginiz background rengini atayarak container dan farklı renk yapabilirsiniz bunun için bu kodu kullanabilirsiniz..
Kod:
background:#f0f0f0;

buradaki #f0f0f0 kodunu istediginiz renk kodu ile degiştirin..

eger site arka palnındaki resim görünsün istiyorsanız.. container ı renk kodunu silin ve sadece header ve footer arasında kalan bölümün arka planını beyaz yapmak istiyorsanız temanızda hangi div etiketi verilmiş bilmiyorum ama genelde wrap yada wrapper diye gecer bazı temalarda content bazı temalarda container1 diye gecer bu tag dıv ıd sine beyaz renk verin...

dark_paradise

OpenCart-TR
Teşekkürler...
Arkadaşlar peki header'a üye ol linkini nasıl ekleyebilirim?Bir türlü yapamadım..

cetinfaruk84

OpenCart-TR
Ürün Gruplarıbölümünü transparan yapmak

2jfh8pk.png

Ben opencarta yeni başladım. Resimde görülen beyaz alanları taransparan yapmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?.

Teşekkürler...[/php]

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
cetinfaruk84' Alıntı:
2jfh8pk.png

Ben opencarta yeni başladım. Resimde görülen beyaz alanları taransparan yapmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?.

Teşekkürler...

o bölümde bulunan id ya da class div etiketine background değerini transparent yapın.

suleyman1

OpenCart-TR
Web sitesi
firsatlarsepetim.com
s.a arkadaşlar bu alanda Header trasparan yapmak isterseniz temanızın Header bulun be altına <div id"orta"> şeklinde eklerseniz sadece us kısın trasparan olarak kalır

css #orta {background:#FFF url(../image/orta.png) repeat-x top;
width:990px;
padding-top:10px;
padding-left:5px;
padding-right:5px;
padding-bottom:10px;
margin-bottom:10px;
-webkit-border-radius: 5px 5px 5px 5px;
-moz-border-radius: 5px 5px 5px 5px;
-khtml-border-radius: 5px 5px 5px 5px;
border-radius: 5px 5px 5px 5px;
}