merhaba

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
Merhaba Konunun yeri burası mı bilmiyorum ama sizinle biryer paylaşmak istiyorum.

Opencart sistemi benim bildiğim ve kullandığım kadarı ile ücretsiz bir yazılım. Eklentiler ve modüller hariç ( tabiki özel olanlar) ama adamlar direk olarak opencart sistemini para ile satmaya başlamıştır.

site adresi : http://e-ticaretpaketleri.info/ birde utanmadan google adwords reklamlarına çıkıyorlar

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
dediğiniz gibi opencart ücretsiz bir açık kaynak kodlu yazılımdır. ancak bazı temalar modüller, eklentiler emek harcandığı için ücretli olabiliyor. ancak yazılımı sadece kendisine ait olduğunu gösterip satış yapması bence çok saçma. tamam satışa kimse bişey demiyor, emek harcıyor, kurulum yapıyor vs. ama sadece kendi yazılımı gibi göstermesi normal karşılanacak bişey değil.

bunun gibileri çok kardeşim. hatta bir ara imzamda yer alan bir sitemi gittigidiyorda referans göstermişlerdi. gg yönetimine bilgi verdik kaldırıldı. yine aynı şekilde bu işi kendi yazılımı gibi gösterip yine aynı sitemizi referans gösterilmişti, yasal işlem başlatacağımızı söyleyince onlarda korkularından kaldırdılar.