Admin kontrollü Nivo Slider Modülü

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba Arkadaşlar Nivo Slider su ana kadar hep kodlarla ekleniyor ve düzenlemek için az da olsa kod bilgisi gerektiriyordu.. Buyrun size nivo slider modül resimleri adminden yükleyebilir ister anasayfa da ve istersenizde header da gösterebilrisiniz güle güle kullanın:)

Not: Kurulum modül içerisinde anlatılmıştır yapamayn olursa bu başlıktan yazarsanız yardımcı oluruz..

Ekteki modüller birbirinden farklıdır.

Ekli dosyalar

• nivo-slider-adminkontrollu.zip
    63.9 KB · Görüntüleme: 1,125
  • homeslide 1.4.9.zip
    54.2 KB · Görüntüleme: 750

adobe

OpenCart-TR
hani nerde ? linki unutmuşmusun bana mı öyle geliyor :D

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Yok linki unutmadım eklenti olarak ekledim Yönetimin onaylamasını bekliyor sanırım yöneticilerden kimse yok forumda bekliyor...aktif ettiklerinde cıkar...

oztepclub

OpenCart-TR
Admin kontrollü nivo slider - Hata

Arkadaslar , 1.4.9.4 sürümü kullaniyorum. Admin kontrollü Nivo slider modülünü kurdum. Yalniz sliderda degisiklikler yapip sitede aktif etmek istedigimde su hata geliyor ;

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /hp/bt/ab/eb/www/demosite/admin/language/turkish/module/slider.php:1) in /hp/bt/ab/eb/www/demosite/system/engine/controller.php on line 27

Bunun neden kaynaklandigini bilen varmi ?

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
RE: Admin kontrollü nivo slider - Hata

Konuyu yanlış yere acmışsınız modülün paylaşım baslığı altına acabilirdiniz. ayrıca degişiklikler demişsiniz ne gibi degişikler yaptınızki onlarıda bahsetseniz ? ve hata aldıgınız controller.php nin 27 satırında hangi kod var onuda yazarsanız daha cabuk ve doğru yardım alabilirsiniz..

oztepclub

OpenCart-TR
Degisiklik yapmak derken resimler vs. ekledim onun disinda hicbir degisiklik yapmadim. system/engine/controller.php 27. satir ;

protected function redirect($url) {
header('Location: ' . str_replace('&', '&', $url));
exit();
}

Site 2 blok, öncedende home kisminda nive slider vardi ama admin kontrollü modül degildi, Onu temanin icindeki home.tpl den sildim. Onun disinda baska hicbirsey yapmadim.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Sildiginiz nivo slider in css ve js dosyalarınıda silniz...ayrıca eger header pozisyonu sectiyseniz adminden daha önce header da modül pozisyonu oluşturmalısınız.. forumda aratırsanız nasıl yapacagınız anlatılıyor..

oztepclub

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
Sildiginiz nivo slider in css ve js dosyalarınıda silniz...ayrıca eger header pozisyonu sectiyseniz adminden daha önce header da modül pozisyonu oluşturmalısınız.. forumda aratırsanız nasıl yapacagınız anlatılıyor..

Söylediklerinizi sildim ama malesef hala ayni hatayi aliyorum. Header pozisyonu degil, home pozisyonunu sectim.

meqano

OpenCart-TR
bende aynı hatayı alıyorum arkadasınkiyle ?

tamly

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ahmetoglu.net
RE: Admin kontrollü nivo slider - Hata

oztepclub' Alıntı:
Arkadaslar , 1.4.9.4 sürümü kullaniyorum. Admin kontrollü Nivo slider modülünü kurdum. Yalniz sliderda degisiklikler yapip sitede aktif etmek istedigimde su hata geliyor ;

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /hp/bt/ab/eb/www/demosite/admin/language/turkish/module/slider.php:1) in /hp/bt/ab/eb/www/demosite/system/engine/controller.php on line 27

Bunun neden kaynaklandigini bilen varmi ?

dostum o hatayı bende localhost da aldım appserv de yani. hosta attığımda herhangibirr sorun vermedi anladığım kadarıyla hosttan kaynaklı bir hata o.

bende işin ilginç yanı localhost ta javascript hatası vermiyordu kendi hostuma attım şimdi javascript hatası veriyor ama slayt çalışıyor. : )) 1.4.9 kulanıyorum bende

guvenuzman

OpenCart-TR
Çok teşekkürler harika oldu, elinize emeğinize sağlık.

sinansoycan

OpenCart-TR
oztepclub' Alıntı:
Degisiklik yapmak derken resimler vs. ekledim onun disinda hicbir degisiklik yapmadim. system/engine/controller.php 27. satir ;

header('Location: ' . str_replace('&', '&', $url));
exit();
}

Site 2 blok, öncedende home kisminda nive slider vardi ama admin kontrollü modül degildi, Onu temanin icindeki home.tpl den sildim. Onun disinda baska hicbirsey yapmadim.

Yukarıdaki fonksiyon kodunu aşağıdaki ile değiştirin

// header('Location: ' . str_replace('&', '&', $url));
echo"<META HTTP-EQUIV=\"refresh\" CONTENT=\"0;URL=".str_replace('&', '&', $url)." \">";
exit();
}

docter

OpenCart-TR
slide sayfanın en altında ve sağ tarafa yaslanmış şekilde çıktı bunu sayfanın üstüne ve nasıl ortalayabilirim

dadac

OpenCart-TR
arkadaşlar bu anasayfadaki modülü kurmak için çabaladım ama olmadı:

Could not load language module/slider

bu hatayı veriyor ve sıralama 0 veya 1 yapmama rağmen slayt en üstte değilde altta çıkıyor... forumu aradım taradım çözümü bulamadım..

srtkrt

OpenCart-TR
docter' Alıntı:
slide sayfanın en altında ve sağ tarafa yaslanmış şekilde çıktı bunu sayfanın üstüne ve nasıl ortalayabilirim

Modül Kurduğunda anasayfada yayınlanması ve en üste çıkması için sırlamayı 1 yapmışssındır. Yeni Ürünler vs modül kullanıyorsan kullandığın bu modülün anasayfanda sıralaması 0 veya 1 ise 2 yap sorun düzelecektir.

Ayrıca Karşılama mesajınıda kapatman lazım.

ceterez

OpenCart-TR
modül kısmında düzenle seçeneğine tıkladığımda

Fatal error: Cannot access private property Document::$title in /home/a3615971/public_html/admin/controller/module/homeslide.php on line 9

mfatihsaydam

OpenCart-TR
hocam kurayım dedim çok istediğim bir modüldü. kullandığım versiyon 1.5.1 ekteki açıklamada yazılanları yaptım harfiyen. dosyaları yükledim modüllerden kur dedim daha sonra düzenle dedim aşağıdaki hata geldi acaba nedendir ?
Fatal error: Cannot access private property Document::$title in /home/mfs/public_html/admin/controller/module/slider.php on line 8

mfg41

OpenCart-TR
mfatihsaydam' Alıntı:
hocam kurayım dedim çok istediğim bir modüldü. kullandığım versiyon 1.5.1 ekteki açıklamada yazılanları yaptım harfiyen. dosyaları yükledim modüllerden kur dedim daha sonra düzenle dedim aşağıdaki hata geldi acaba nedendir ?
Fatal error: Cannot access private property Document::$title in /home/mfs/public_html/admin/controller/module/slider.php on line 8

ceterez' Alıntı:
modül kısmında düzenle seçeneğine tıkladığımda

Fatal error: Cannot access private property Document::$title in /home/a3615971/public_html/admin/controller/module/homeslide.php on line 9

Sanırım versiyon farkından kaynaklanıyor.

Çözüm:

hata aldığınız dosyada bu satırı bulun
$this->document->title = $this->language->get('heading_title');

yerine bunu yazın
$this->document->setTitle($this->language->get('heading_title'));