Referanslı Üyelik

Burak Akçay

OpenCart-TR
Arkadaşlar merhaba ,

O.C ta daha yeniyim arama yaparken bu siteyi buldum ve üye oldum .

Benim bir sorum olucaktı sizlere. Üyelik sistemi düşünüyorum şu şekilde. Ahmet siteme üye. Ahmet bir başkasını üye yaptırcak siteye ama onun yaptırdığının belli olması lazım. Yani bir referans linki verecek Mehmet'e , Mehmet üye olduğu zamanda admin panelde yazıcak mehmet ahmet sayesinde üye oldu diye. Mümkünü varmıdır bu söylediklerimin ?

afroma

For a good time, one night only
Web sitesi
meettomy.site
Bu şekilde hazır bir modifikasyon yok; ancak kod müdehalesi ile (bir codera ihtiyacınız var) yaptırabilirsiniz.

Burak Akçay

OpenCart-TR
mesela buraya uye olurken aynı sey var referansınız diye. nasıl yapıldıgı anlatılabılınırmı acaba adminler tarafından ?

Yalanalem

OpenCart-TR
Bahsettiğin buradaki sistem MYBB hazır forum yazılımının kendi içeriğinde ekli olan bir sistemdir. Opencart içeriğinde böyle bir modül mevcut değil malesef. Ancak arkadaşın da anlattığı gibi bir CODER ile bu işi çözebilirsiniz.
Saygılar.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bunun için bir çok dosyada değişiklik yapılması gerekir(tc kimlik ile ilgili yazılanları okursanız ne demek istediğimi anlarsınız onunla aynı mantık) ancak bunu kullanılmayan bir alanın ismini değiştirerek de yapabilirsiniz. Mesela faks bölümü genel olarak pek kullanılmayan bir alandır. Bu alanın adını geçtiği tüm dil dosyalarından istediğiniz bir isimle değiştirebilirsiniz.