Sipariş Düştüğünde Sesli Uyarı Verilmesi

ilkayturkoglu

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar,

istediğim şey, sipariş düştüğünde o sırada sipariş sayfası açık ise, bir müzik ile uyarı vermesidir, sayfanın her 1 dk da bir kendini yenilemesi için bir kod ekleyeceğim, ve sayfa yenilendiğinde eğer sipariş gelmiş ise müzik ile uyarı vermesini istiyorum, böyle birşey mümkünmüdür acaba ?

Teşekkürler,

SonerDonmez

OpenCart-TR
güzel bir düşünce fakat ben böyle birşeyin yapılamayacağı kanaatindeyim.

ilkayturkoglu

OpenCart-TR
Bununla ilgili bir çalışma yapılamazmı arkadaşlar acaba ? Yapabilecek bir arkadaş varmıdır acaba ?

SonerDonmez

OpenCart-TR
Merhaba
Bu konuda birşeyler yapılabileceğini düşünüyorum fakat nasıl olacağı hakkında fikrim yok...
Konunuz açık sürekli yardım isteyerek sorununuz çözüleceğini zannetmiyorum.
Konunuz açık kalsın, bilen birisi yardımcı olmaya çalışır umarım
Sevgiler saygılar

ilkayturkoglu

OpenCart-TR
Arkadaşlar benim sistemde Sipariş tamamlandı, iptal edildi, ve yeni sipariş var şeklinde 3 seçenek var, sipariş tamamlandı id=5 olarak gözüküyor, birkaç tanıdık php'ci abiye gösterdim, model ve controllerdeki order.php dosyalarına birkaç güncelleme yaptılar, fakat bir türlü sesli uyarı vermedi, sanırım sistemi cok iyi bilmediklerinden olsa gerek..

Acaba bunu yapıp bütün OpenCart kullanan insanlara yardımcı olacak bir arkadaşımız varmıdır

OzTR

OpenCart-TR
bence sesli uyari icin eka7a bize yardimci olur :D Adam profesor mubarek...

Doubles

OpenCart-TR
Arkadaşlar bu kadar basit bir şeyi yapamayacak php coder olmaması gerekiyor. Yapılacak işlem basit; veritabanını kontrol eden bir php dosyası yapılır ve ajax ile 15-20 saniyede bir kontrol edilerek görsel veya sesli uyarı verilir. PHP coder tanıdıkları olmayanlar için ücretli destek sunabilirim.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Eğer lafınız banaysa ben kimseye kendimi PHP Coder olarak tanıtmadım. Yazılımın Türkçe çevirisini yaptım ve yazılımı kullanmak isteyen arkadaşların bir araya gelmesi içinde bu siteyi açtım.

ilkayturkoglu

OpenCart-TR
Doubles' Alıntı:
Arkadaşlar bu kadar basit bir şeyi yapamayacak php coder olmaması gerekiyor. Yapılacak işlem basit; veritabanını kontrol eden bir php dosyası yapılır ve ajax ile 15-20 saniyede bir kontrol edilerek görsel veya sesli uyarı verilir. PHP coder tanıdıkları olmayanlar için ücretli destek sunabilirim.

Bu insanlar bu kdr güzel bir sistemi ücretsiz dağıtıyorlar, madem o kdr basit bence bunu yapıp bu sistemi kullanan tüm insanlarla paylaşmak cok daha makul olur kardeşim..

eka7a' Alıntı:
Eğer lafınız banaysa ben kimseye kendimi PHP Coder olarak tanıtmadım. Yazılımın Türkçe çevirisini yaptım ve yazılımı kullanmak isteyen arkadaşların bir araya gelmesi içinde bu siteyi açtım.

Biz seni tanıyoruz kardeşim, ne yaptığınıda biliyoruz dimi :)

Kimseye kendini Php Coder olarak tanıtmadıgınıda biliyorum kardeşim, ben sadece yapıp bizimle paylaşacak bir arkadaşımız varmı diye sormuştum..Yapan yapmayan herkes sağolsun kardeşim..

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
İlkay sana birşey demiyorum zaten soracaksın tabi. Kimse birşey sormayacaksa burasının anlamı kalmaz :) Sen sor istediğinin soruyu ben veya bir başkası yapan biri çıkar mutlaka.

Yapacağınız şey bir sanal pos, özel bir tema, özel bir modül isteği olsa tamam eyvallah diyeceğim. Yapılacak hem çok basit deniyor ama paylaşım yok.

Sweetling

OpenCart-TR
Arkadaşım bende online siparişle çalışan bir sistem yapıyorum, benim kullandığım yöntemi söyleyebilirim işine yarar belki

Admin panelinde
SİSTEM-->GENEL AYARLAR-->SEÇENEK sekmesinde uyarı e-postasını evet olarak işaretle.
kendine sadece bu sipariş olaylarında kullanamk için bir mail aç örnek "siparis@siteadın.com"
sonra microsoft outlook kullan :) outlookta gönderme alma zaman ayarınıda 1 dk. olarak seçebilirsin, böylece her sipariş geldiğinde anında sesli olarak ve hemde mesaj olarak görebilirsin
siteyide devamlı açık tutmak zorunda kalmazsın, yeni sipariş olduğunda sesi duymasan kaçırsan bile, sağ alt kısımda saatin orda bir sarı mektup işareti varsa anlarsın sipariş geldiğini :)

Sweetling

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
Evet iyi fikir. Güzel basit kullanışlı bir yöntem :)

eeee işte bazılarının gözünü para bürümüş, iyilik yapmaktan korkarlar,
hem basit diyor hem para istiyor...

yardım isteyen arkadaşım sen benim dediğim yöntemi kullan, senin istediğinden çok daha iyi bence :) sitede hadi bi şekilde ses çıkattırmayı başarsan bile görsel uyarısı yok sonuçta, sen outlook kur, saatin orda mektubu görünce anlarsın siparişi ;) hemde devamlı sitede beklemek zorunda kalmazsın

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Sweetling' Alıntı:
eka7a' Alıntı:
Evet iyi fikir. Güzel basit kullanışlı bir yöntem :)

eeee işte bazılarının gözünü para bürümüş, iyilik yapmaktan korkarlar,
hem basit diyor hem para istiyor...

yardım isteyen arkadaşım sen benim dediğim yöntemi kullan, senin istediğinden çok daha iyi bence :) sitede hadi bi şekilde ses çıkattırmayı başarsan bile görsel uyarısı yok sonuçta, sen outlook kur, saatin orda mektubu görünce anlarsın siparişi ;) hemde devamlı sitede beklemek zorunda kalmazsın

Bakıyorumda çok hızlı öğreniyorsun sen bu işi..:D Ben iki yıldır aynı şekilde live mail'i kullanıyorum ama koda odaklandığım için sanırım aklıma gelmedi:D:D Ellerine sağlık güzel bi düşünce.. Düşüncenemi sağlık demeliydim yoksa:angel::angel:

Sweetling

OpenCart-TR
öyle aklıma geldi işte :) bende düşünüyordum kara kara gece gündüz siparişmi bekliycem diye, kurcalamayı sevdiğim için bütün ayarları gördüm :) ordan geldi aklıma otomatik posta ve outlook birleşimi :)
forumunda her tarafını okudum sayılır hatim ettim bütün siteyi :) ama ne denesem hata veriyo :D
utanıyom artık çalıştıramadım yardım edin yazmaya, kendim kurcalaya kurcalaya çözmeye çalışıyom :)
dayanamadım hadi 1 soru sorsam kızmassınız umarım :)
bütün modülleri sol tarafa atıp, orta bölümü sağa sıfırlamak istiyorum ama beceremedim
1.4.2 , default tema, nasıl yapacağım?