PayPal Türk Lirası Ekleme ve Ödeme Alma

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bugün PayPaldan para çekmek istediğim de PayPal'ın artık Türk Lirası ile ödeme aldığını fark ettim. Bu seçenek güzel de olmuş.

Sizde Türk Lirası ile ödeme almak istiyorsanız öncelikle PayPal hesabınıza Türk Lirasını eklemelisiniz.

Kullanıcı Profili/Profili Görüntüle veya Düzenleyin sayfasında Finansal Bilgiler altında Döviz Bakiyeleri seçeneği ile ekleyebilirsiniz.

Daha sonra PayPal modülünde ufak bir düzenleme yapmanız gerekir.

catalog/controller/payment/pp_standart.php

BUL
Kod:
'TWD','THB'

SONRASINA EKLE
Kod:
,'TRY'

Bu değişiklikten sonra ödemelerinizi Türk Lirası olarak da alabilirsiniz.

Bu değişiklik buradaki modülde değişiklik yapılmış hali vardır.
http://forum.opencart-tr.com/thread-1767.html
1.4.9.4 sonrasındaki sürümlerde Türk Lirası ekli olarak gelecektir.

naz_eg

OpenCart-TR
Belirtmiş olduğunuz değişiklikleri Paypal'dan ve pp_standart.php dosyasında yaptım fakat Türk Lirası olarak birşey almaya çalıştığımda Paypal sayfasında hala dolar olarak çıkıyor. Bi yerde başka birşey mi var acaba?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Yukarıda anlatılanları yaptığınızda Türk Lirası olarak çıkmaktadır.
Demo sitede deneyebilirsiniz
http://demo.opencart-tr.com

naz_eg

OpenCart-TR
Opencart'ın ana sitesinde güncel bir versiyonu çıkmıştı bu dosyanın, acaba bundan mı kaynaklanıyor? Ekte dosyayı sundum, size zahmet bir inceleyebilir misiniz? Paypal'da sorun yok, Türk Lirası hesabım açık duruyor.

Ekli dosyalar

• pp_standard.php
    24 KB · Görüntüleme: 14

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Şuan bende bahsettiğiniz yeni sürümü kullanmaktayım. PayPal hesabınızda ve sitenizde Türk Lirası ekliyse ve yukarıdaki düzenlemeyi yaptıysanız. TL olarak ödeme alınabilmektedir. Alamıyorsanız sorunuzun nedeni başka birşey olabilir. İsterseniz birde PayPal ile görüşünüz.

aceylan1445

OpenCart-TR
opencart'a TL ile ödeme koydum fiyatlar tl görünüyor fakat paypal ile ödemeyi seçince paypalın sitesi geldiğinde orada yine dolar olarak görünüyor fiyat bunun için bir çözümünüz var mıdır?

turkuaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.turkuazhobby.com
aceylan1445' Alıntı:
opencart'a TL ile ödeme koydum fiyatlar tl görünüyor fakat paypal ile ödemeyi seçince paypalın sitesi geldiğinde orada yine dolar olarak görünüyor fiyat bunun için bir çözümünüz var mıdır?

paypal hesabınızda Türk lirası hesabı ekledikten sonra ana dövizi Türk Lirası olarak seçin

rocknarena

OpenCart-TR
"eka7a " aynen dediğin yolları izledim oldu.

Teşekkürler

tatarvalisi

OpenCart-TR
Teşekkürler güzel çalışma.İşe yaradı.

Tufan

OpenCart-TR
Birşey sormak istedim ödeme sistemi paypalı seçip onayladığımız taktirde ödeme sayfasına yöneliyor ve paypalın ödeme sayfası acılıyor fakat sitemiz kapanıyor.o sayfa acıldıgında birincisi kendi sitemizin kaybolmaması ve paypal ekranını pop up bir pencerede açtırabilirmiyiz bunu öğrenmek istedim örnek olarak garanti bankasının sayfasına girip internet şubesi girişi dediğimizde açılan sayfa gibi bilmem anlatabildim mi arkadaşlar bununla ilgili bilgi verebilirseniz sevinirim

Tufan

OpenCart-TR
Peki pop up açtırmak için bir fikrin varmı

gbahceci

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar. sitem üzerinden bugün itibariyle direk kredi kartı ödemelerini alabiliyorum. Yani paypal hesabı olmayanlardan bile sadece kredi kartı bilgilerini girerek ödeme alabiliyorum. Ödemeleri direk TL olarak alıyorum ve hesabımda TL olarak görüyorum. www.antensepeti.com

winpeace

OpenCart-TR
gbahceci' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. sitem üzerinden bugün itibariyle direk kredi kartı ödemelerini alabiliyorum. Yani paypal hesabı olmayanlardan bile sadece kredi kartı bilgilerini girerek ödeme alabiliyorum. Ödemeleri direk TL olarak alıyorum ve hesabımda TL olarak görüyorum. www.antensepeti.com
sitenize deneme üye oldum ama paypal sayfasında üyelik çıkıyor.

byduman

OpenCart-TR
Selam.

Arkadaşlar, bir müşterim paypal üzerinden ödeme yapmış ancak ürün elimde olmadığı için ödemeyi iptal etmek istiyorum şuan paypalda ödemeyi al ve geçersiz kıl seçenekleri mevcut. ancak geçersiz kıl açıklamasından birşey anlamadım. parayı kabul etmeden direk müşterimin hesabına geri yatması için ne yapmam gerekiyor? lütfen bilgilendirirmisiniz?

saygılar.

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
Arkadaşlar Paypal Ödeme sayfasında resimdede belirttiğim gibi mail adresinin olduğu yere web sitemizin logosunu yada web sitemizin adını koyma şansımız varmıdır. Teşekkürler...
691eon.jpg