Fiyat + KDV

berkearas

OpenCart-TR
Merhaba,
Bir ürün oluşturduğum zaman fiyat bölümünde KDV dahil tutarını yazıyor. Hem kdv hariç hemde KDV dahil fiyatını gösterme gibi bir şansımız varmı ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
\catalog\view\theme\default\template\module klasörünün içindeki _home.tpl dosyalarında

BUL
Kod:
<?php echo $products[$j]['price']; ?>

Kod:
<?php echo $products[$j]['special']; ?>

Sonunlarına +KDV ekle

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
catalog\view\theme\default\template\module\latest_home.tpl Aç..

Bul..
Kod:
<span style="color: #900; font-weight: bold;"><?php echo $products[$j]['price']; ?></span>

Değiştir..
Kod:
<span style="color: #900; font-weight: bold;"><?php echo $products[$j]['price']; ?>+KDV</span>

\catalog\view\theme\default\template\module klasörünün içindeki _home.tpl dosyalarında aynı değişikliliği yapabilirsiniz..

1.4.8 sürümü için tarif ettim..

Sepete ekle butonu veya incele butonu eklemek için alttaki konuyu inceleyiniz..

http://forum.opencart-tr.com/thread-572.html

1.4.1 ve 1.4.7 sürümleri arasındaki sürümler için + KDV eklemek isteyenler catalog\view\theme\default\template\common\home.tpl dosyasında değişikliklerini yapsınlar..

Konu dışı: Eka7a sen ne ara yazdın o mesajı yaa..:D

CanerErd

OpenCart-TR
mirac' Alıntı:
catalog\view\theme\default\template\module\latest_home.tpl Aç..

Bul..
Kod:
<span style="color: #900; font-weight: bold;"><?php echo $products[$j]['price']; ?></span>

Değiştir..
Kod:
<span style="color: #900; font-weight: bold;"><?php echo $products[$j]['price']; ?>+KDV</span>

\catalog\view\theme\default\template\module klasörünün içindeki _home.tpl dosyalarında aynı değişikliliği yapabilirsiniz..

Merhabalar,

Değişikliği yaptım ancak zaten kdv dahil hesapladığı için + kdv olayı olmuyor yani aslında benim yapmak istediğim şu:

Admin tarafından KDV leri kapatmadan Ürünlerde kdv hariç fiyat gözüksün sepete ekleyince KDV si ile birlikte göstersin yani zaten onu yapıyor.

Birdek kdvsiz fiyat göstermesi lazım bunu yapabiliyormuyuz?

Teşekkürler

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Alttaki konuyu inceleyiniz..

http://forum.opencart-tr.com/thread-1275-post-7718.html#pid7718

Örnek..
http://www.pintifiyat.com/index.php?route=product/product&product_id=351

Ben böyle bişey yaptım ne kadar işine yarar bilemiyorum dediğin gibi değil ama tavsiyem sadece..

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
CanerErd' Alıntı:
Admin tarafından KDV leri kapatmadan Ürünlerde kdv hariç fiyat gözüksün sepete ekleyince KDV si ile birlikte göstersin yani zaten onu yapıyor.

Sorduğunuz soruyu önce bir düşünün bir mantık var mı??? Vergi oranlarını göster seçeneğini kapatmadan kapalı olmasını istiyorsunuz!!!

Ayrıca sorduğunuz soruları düzgün bir şekilde sorunuz. Ne istediğiniz tam olarak anlaşılmıyor. Vergi oranı gözüksün mü? gözükmesin mi? fiyatlara dahil edilsin mi? edilmesin mi? Her iki fiyatta gözüksün mü? gözükmesin mi?

Birdek kdvsiz fiyat göstermesi lazım bunu yapabiliyormuyuz?
Vergi oranlarını göster kapatırsanız zaten ürün sayfasında ve diğer sayfalarda vergileri dahil etmiyor. Sadece sepetimde ve alışverişi tamamlarken dahil ediyor. Normali de budur zaten. Yukarıdaki anlatılan +KDV etiketini koymak için bu şekilde ayarlamalısınız.

Ya da Ürünlere vergi eklemek istemiyorsanız eğer ürün eklerken vergi oranı eklemezsiniz olur biter.

Ya da Siz hiç bir yerde gözükmesin ama müşteri ürünü aldığında fiyata dahil edilsin istiyorsanız. Bu da mantıksız ben olsam o siteden alışveriş yapmazdım.

Ya da Vergilerin hiçbir şekilde fiyatlara dahil olmamasını/gösterilmemesini istiyorsanız o zaman "Sipariş Toplamı" sayfasında "Tüm Vergileri" kapatın. Kapattığınızda ürünlere vergi oranı yazsanız da fiyatlara vergiler dahil edilmez.

kripto35

OpenCart-TR
mirac kardeşim snn dediğin gibi yaptım ve " Fiyatı: 1,180.00TL (1,000.00TL + KDV Hariç) " bu şekilde oluştu ama ben snn örnek olarak verdiğin adresteki gibi bir görüntü istiyorum.Yani;

Fiyat 20.00TL + KDV
Kdv Dahil: 23.60TL 11.80TL gibi

bu şekil yapabilirmiyiz acaba ??

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Orada kullanılan kodlar ile size verilen kodlar aynıdır. Orada parantez içine alınan yer bir satır alta yazılmıştır ama kodlarda bir değişiklik yoktur. Bu kodları özelleştirmek sizin elinizde.

kripto35

OpenCart-TR
ben ayarlamasını yaptım product.php ve product.tplden ama görüntü şu şekilde;

Kdv Dahil: 20.00TL + KDV
Kdv Dahil: 23.60TL

Böyle çıkmasının nedeni üstteki <?php echo $text_price_exvat; ?> olması gereken kodu <?php echo $text_price; ?> yapmam ama <?php echo $text_price_exvat; ?> yaptığımdada hemen hata veriyor.

langualgedeki product.phpde ;

$_['text_price_exvat'] = 'Fiyatı:'; kodunu ekledim.

diğer product.tpl ve product.php dosyalarındada sizin dediğiniz değişiklikleri yaptım ama kodu <?php echo $text_price_exvat; ?> yaptığımda dank diye hata veriyor ? başka biryere ek olarak bişey ekliyceksem yardımcı olursanız çok sevinirim :)

NOT : ( HATA )

Notice: Undefined variable: text_price_exvat in C:\Program Files\EasyPHP5.2.10\www\catalog\view\theme\default\template\product\product.tpl on line 19

tmm arkadaşlar sorunu çözdüm

product.php nin altındaki $this->data['text_price'] = $this->language->get('text_price'); kodunun altına

$this->data['text_price_exvat'] = $this->language->get('text_price_exvat'); kodunuda ekledim hata vermiyor artık. İstediğim görüntüyü yakaladım.

kdv.png

sizde yukarıdaki gibi bir + kdv sistemini sitenize kurmak istiyorsanız bnm izlediğim adımları izleyebilirsiniz :)

catalog\language\turkish\product\product.php aç...

Bul:
Kod:
$_['text_price']          = 'KDV Dahil:';

Üstüne Ekle:
Kod:
$_['text_price_exvat']    = 'Fiyatı:';

Bu arada $_['text_price'] = 'Fiyatı:'; kodundaki "Fiyatı" kısmını "KDV Dahil" olarak değiştirin.

catalog/controller/product/product.php aç..

Bul..
Kod:
  else {
                    $this->data['price'] = $this->currency->format($this->tax->calculate($product_info['price'], $product_info['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')));

Altına ekle..
Kod:
  //### CUSTOM ### price exc vat
    $this->data['price_exvat'] = $this->currency->format($this->tax->calculate($product_info['price'], 0, 0));

Bul..
Kod:
  $this->data['text_price'] = $this->language->get('text_price');

Altına ekle..
Kod:
 $this->data['text_price_exvat'] = $this->language->get('text_price_exvat');

catalog/view/theme/Kullandığın Tema/template/product/product.tpl

Bul..
Kod:
<tr>
<td><b><?php echo $text_price; ?></b></td>
                    <td><?php if (!$special) { ?>
                      <?php echo $price; ?>

Üstüne Ekle..
Kod:
<tr><td><b><?php echo $text_price_exvat; ?></b></td><td><?php echo $price_exvat; ?> <b>+ KDV</b></td></tr>

kripto35

OpenCart-TR
arkadaşlar şöyle bir sorun yaşadım şimdi fiyatı +kdv diye ayırdım ama fiyat üzerinde indirim yaptığımda "fiyat : " karşısında hata veriyor. Sanırım +kdv kodunu indirimli ürünler içinde tanıtmak lazım. Hata aşağıdaki resimdeki gibi yardımcı olursanız sevinirim :D

adszaz.png

kripto35

OpenCart-TR
valla üürn üzerinde indirim yapmadığımda hiçbir sorun yok. Ama indirim yaptığım zaman resimdeki gibi hata veriyor. bunu çözmem için başka bir yere indirim konusunda sorgumu yazmam lazım sorgu yazmam lazımsa nereye nasıl bişey yazmalıyım ??? ekleme ve değişiklik yaptığım kodlar bi önceki sayfada bulunmakta mirac kardeşim bi göz atarsan gerçekten çok sevinicem. Sistem bitti sayılır sadece kurcaladıkça ufak tefek hatalar veriyor onlarıda tamamlamadan hostinge atmak istemiyorum :) Kendim çözbilseydim gerçekten sizi rahatsız etmezdim. Ama ben bi türlü çözümünü bulamadım :(

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
catalog\view\theme\Kullandığın Tema\template\product\product.tpl Aç..

Bul..
Kod:
              <?php if ($display_price) { ?>
              <tr>
                  <?php echo $price; ?>
                  <?php } else { ?>
                  <span style="text-decoration: line-through;"><?php echo $price; ?></span> <span style="color: #F00;"><?php echo $special; ?></span>
                  <?php } ?></td>
              </tr>
              <?php } ?>

Değiştir..
Kod:
			                <tr>
                <td><b>Fiyat</b></td>
                <td><b><?php echo $price_exvat; ?> + KDV</b></td>
              </tr>

<?php if ($display_price) { ?>
              <tr>
                  <span style="color: #DD6F00;"><b><?php echo $price; ?></b></span>
                  <?php } else { ?>
                  <span style="text-decoration: line-through;"><?php echo $price; ?></span> <span style="color: #F00;"><?php echo $special; ?></span>
                  <?php } ?></td>
              </tr>
              <?php } ?>

UTF 8 Bom olarak kayıt et..

\opencart149\catalog\controller\product\product.php Aç..

Bul..
Kod:
				$this->data['price'] = $this->currency->format($this->tax->calculate($product_info['price'], $product_info['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')));

Altına Ekle..
Kod:
							$this->data['price_exvat'] = $this->currency->format($this->tax->calculate($product_info['price'], 0, 0));

Örnek..
Fotokopi Toneri

Önceki mesajınca üstüne ekle dediğin kodu denemedim ama <?php if ($display_price) { ?> kodunun içine eklediğin için sorun çıkıyor sanırım..

kripto35

OpenCart-TR
valla kızmassın işl. :) ama gene olmadı bea valla yazdığım kodlardan başka biryerde değişiklikte yapmadım ben bu indirim olayı neden böyle oldu anlamadım gitti valla :(

mirac kardeşim sorunun çözümünü buldum bnm verdiğim kodlardan yararlanan arkadaşlarda bu değişikliği yapsınlar yoksa bnm karşılaştığım sorunla onlarda karşılaşıcaklar. sıorunun çözümü ;

catalog\controller\product\product.php aç...

Bul :

PHP:
if ($discount) {
				$this->data['price'] = $this->currency->format($this->tax->calculate($discount, $product_info['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')));

Altına Ekle :
PHP:
$this->data['price_exvat'] = $this->currency->format($this->tax->calculate($discount, $product_info['tax_class_id'], 0, 0));

hadi hepimize geçmiş olsun yoksa ben daha çok ağlardım bu sorun yüzünden :D

RockDream

OpenCart-TR
Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Yaptım ve oldu :)

kripto35

OpenCart-TR
önemli değil kardeşim sonuçta bizde burdaki paylaşımlardan yararlanıyoruz tabiki öğrenmeye başladıkça yararlananlar yarar sağlamaya başlayacaklar ki paylaşımın devamı gelsin duymadan bi masadan yemek yesen o yemek biter yiyicek bişey kalmaz ama sende o masaya bişey koysan her defasında her zaman yiyecek bişeyler olur. EMEĞE SAYGI.

gokhangunes

OpenCart-TR
kripto35' Alıntı:
önemli değil kardeşim sonuçta bizde burdaki paylaşımlardan yararlanıyoruz tabiki öğrenmeye başladıkça yararlananlar yarar sağlamaya başlayacaklar ki paylaşımın devamı gelsin duymadan bi masadan yemek yesen o yemek biter yiyicek bişey kalmaz ama sende o masaya bişey koysan her defasında her zaman yiyecek bişeyler olur. EMEĞE SAYGI.

Hocam Tam sizin dediginiz sisteme uygun düşünüyordum ki konuyu buldum bu emeginiz için ayrıca tesekkür ederim fakat ufak bir sorunum var şimdi ürün detaylarına girince + kdv li ve kdv siz fiyatı gösteriyor bu tarafa kadar herşey harika şimdi ürün detaylarına girmeden önce ürünü görüyosunuz altta fiyatı var şimdi benim sistemde oradaki fiyat + kdv li olarak gözüküyor ben oradaki fiyatı nasıl kdv siz olarak gösterecegim bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirim resimde ekte.. resim teşekkürler

Arkadaşlar yardımcı olacak yokmu

arkadaşlar en azından bir bilgi verin mirac adminim nerdesiniz....

Ekli dosyalar

• goruntu.png
    goruntu.png
    18 KB · Görüntüleme: 75

kripto35

OpenCart-TR
catalog\controller\product\category.php aç...

BUL:

PHP:
$price = $this->currency->format($this->tax->calculate($result['price'], $result['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')));

DEĞİŞTİR:

PHP:
$price = $this->currency->format($this->tax->calculate($result['price'], 0,0));

Diğer bölümler içinde aynı olayı gerçekleştiriceksin bukadar...

gokhangunes

OpenCart-TR
kardeşim cok teşekkür ederim seninle kurdugum iletişimden sonra cevap alabildim