Kategori Seçmeli Ürün Vitrini

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
merhaba forum sakinleri.
daha önceden yayınlanan ürün vitrini modülünü kullanmayanımız yoktur herhalde.

Geçenlerde opencart resmi sitesinden bulup Türkçe'ye çevirdiğim mini ürün vitrinini sizlerle paylaşıyorum.

mini ürün vitrinin forumda yer alanından ne farkı var?
1. Mini ürün vitrinine başlık seçebiliyorsunuz.
2. Kategorilerinizin tamamındaki ürünleri veya belirli bir kategorideki ürünleri yayınlayabilirsiniz.
3. Efekt verebiliyorsunuz.

Kurulum nasıl yapılır?
1. İLK OLARAK YEDEK ALIN.
2. aşağıda indirme adresini vereceğim dosyanın içindekileri admin ve catalog dosyalarını sitenizin ana dizinine yükleyin. Değiştirme gibi uyarılar çıkarsa değiştir veya evet'i tıklayın.
3. Admin panelinizden giriş yaparak Sistem > Kullanıcılar > Kullanıcı Gruplarından yöneticisi olduğunu grubu düzenleyi tıklayın ve erişim ve değiştirme izinleri verin.
4. daha sonradan eklentiler > modüller > mini ürün vitrininizden modülünüzü aktifleştirin.
5. ürünlerinizin kategorilerine göre yayınlanmasının keyfine varın.

1.4.9.x versiyonları içindir

Ekli dosyalar

• minislider.zip
    10.4 KB · Görüntüleme: 551

SiuBa

OpenCart-TR
Default temada Sorunsuz fakat diğer temalrda sorun çıkartıyo sayfayı hiç açmıyo siz aceba farklı temada deneyip olumlu sonuç aldınızmı birde bu modül ücretlimiydi aceba

Dagger

OpenCart-TR
Teşekkürler farklı sitelerde farklı temalarda denedim sorunsuz çalışıyor.Default dışında bir tema kullanıyorsanız minislider.tpl dosyasını yanlızca kullandığınız temanın modul klasörüne atmanız gerekiyor.Yani indirilen dosyayı olduğu gibi atmayın ftp'den tektek atın sorun yok.

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
Dagger' Alıntı:
Teşekkürler farklı sitelerde farklı temalarda denedim sorunsuz çalışıyor.Default dışında bir tema kullanıyorsanız minislider.tpl dosyasını yanlızca kullandığınız temanın modul klasörüne atmanız gerekiyor.Yani indirilen dosyayı olduğu gibi atmayın ftp'den tektek atın sorun yok.

minislider.tpl dosyasını kullandığınız temanın module klasörüne atmakla malesef iş bitmiyor. catalog/controller/module klasöründen minislider.php dosyasını açın ve default yazan yerleri kullandığını temanın ismi ile değiştirin.

Dagger

OpenCart-TR
TECHNOLOG' Alıntı:
minislider.tpl dosyasını kullandığınız temanın module klasörüne atmakla malesef iş bitmiyor. catalog/controller/module klasöründen minislider.php dosyasını açın ve default yazan yerleri kullandığını temanın ismi ile değiştirin.

TECHNOLOG arkadaşım eğer dediğim gibi iş bitmiyor olsaydı zaten gerekli olanları devamına yazardım.Denemeden bunları yapmanız lazım diye yazmadım dikkat edersen,denedim bu şekilde çalışıyor yazdım.Yani işin özü ben yazdığım şekilde şuan kullanıyorum herhangibir sıkıntıda yok.Paylaşımın için tekrar teşekkürler.Ayrıca catalog/controller/module klasörü minislider.php dosyasının içinde default kelimesi geçmiyor :)

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
Dagger' Alıntı:
TECHNOLOG arkadaşım eğer dediğim gibi iş bitmiyor olsaydı zaten gerekli olanları devamına yazardım.Denemeden bunları yapmanız lazım diye yazmadım dikkat edersen,denedim bu şekilde çalışıyor yazdım.Yani işin özü ben yazdığım şekilde şuan kullanıyorum herhangibir sıkıntıda yok.Paylaşımın için tekrar teşekkürler.Ayrıca catalog/controller/module klasörü minislider.php dosyasının içinde default kelimesi geçmiyor :)

Arkadaşım kızmana gerek yok (Kızmadıysan bile yazdıklarını ben öyle anladım. Özür dilerim.)
evet dediğin gibi default kelimesi yok direkt olarak template/module diye yazıyor. normalde diğer modüllerde tpl dosyasının yolu yazılırdı. bende hayret ettim.

ilgin için teşekkürler.

ghost0001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.sanalspotcu.com
KARDEŞİM MODÜLÜ UYGULADIM FAKAT SADECE BİR TANE ÜRÜN GÖSTERİYOR VE SLAYT OLMUYOR YANİ SABİT DURUYOR TEK BİR ÜRÜN SAYFAYI YENİLEDİĞİMDE FARKLI BİR ÜRÜN ÇIKIYOR FAKAT O DA KALIYOR MODÜLDE DEĞİŞMİYOR OTOMATİK OLARAK...

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
1. forum kurallarına aykırı hareket etmeyiniz. Büyük harflerle yazı yazmayınız.
2. seçtiğiniz kategoriyi kontrol edin.
3. efekt eklemeyi unutmayın. Soluklu veya kayan şeklinde.

Modül denenmiştir. ben kendi denememde herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

sutestisi

OpenCart-TR
modul cok güzel calısıyor tesekkürler . Benim bir sorum olacaktı , ayrıca konu açmak gereksiz diye düşündüm bu konu altına yazayım

n1xuvl.jpg

bu resimdeki gibi bilgiler kısmı gayet orantılı ve ordaki '' İ '' resmi gömülü , biraz kurcaladım tema css dosyasından cekiyor direkt ordaki resmi.
Kod:
 #module_info .box-title{
	background: url(../image/information.png) 8px 5px no-repeat;

information.tpl klasöründe div id module_info verdiğinden direkt burdan cekiyr sanırım =)

ben diger eklenen modullerinde bu sekilde olması için ne yapmalıyım ? direkt div id module_visitor seklinde ekleyip yaptıgmda olmadı :s

cemugur

OpenCart-TR
vayy ustad 10 numarasın valla :) çok teşekkürler ellerine ve klavyene sağlık

hasancengiz

OpenCart-TR
temanın dosyaları ıcıne rar dan cıkan dosyaları ızleyerek common/view/template/default kısmını sızın temanın oldugu yere atın
sorununuz duzelıcektır.

oztepclub

OpenCart-TR
Arkadaslar bende bu modulü kurdum ama slayt olmuyor ve ürün saga kaymis bir sekilde görünüyor. Yardimci olabilecek varmi ?

Emir Av

OpenCart-TR
Web sitesi
www.rtc.web.tr
Arkadaşlar bu modülü uzun zamandır kullanıyordum sıkıntı yoktu. YaSlider modülünü yükleyince vitrin ürünleri kaydı.

Resim ekliyorum:
1569188.jpg

Olayı aslında anladım ama nereden yapacağımı bilmiyorum.

Bu modül div tagıyla mı artık hangi kodlaysa, sol taraftan biraz mesafeli durması şeklinde ayarlanmış. YaSlider'ın başladığı yerden başlıyor. O ikisi hangi JS'i kullanıyor bilmiyorum ama o javascriptte çakışıyorlar.

Yapabilecek var mı acaba?:huh:

göktürk

OpenCart-TR
hasancengiz' Alıntı:
temanın dosyaları ıcıne rar dan cıkan dosyaları ızleyerek common/view/template/default kısmını sızın temanın oldugu yere atın
sorununuz duzelıcektır.

bunları yapınca düzeldi.,
emeğiniz için teşekkür ederim modül harika.

Yalnız bir istirhamım olacak mümkünse.
benim sitem bir tanıtım sitesi olduğu için satış yok.
bu vitrini ortalamak istiyorum ve seçtiğim ürünlerin orada çıkmasını istiyorum.
yardımcı olursanız çok sevinirim.

Tekrar Allah razı olsun.