stylesheet.css Türkçe Kullanma Kılavuzu (Default Tema)

MasterBora

Moderator
Web sitesi
www.pikselplus.com
Merhaba Arkadaşlar

OpenCart'ta Tema Yaparken, Editlerken yada Geliştirirken Ister istemez CSS Dosyamızın Kapısını Çalmak Zorunda Kalıyoruz.Bu Durum Deneyimli Kullanıcılar için Sorun Teşkil Etmez iken Amatör Kullanıcılar için Tam Bir Baş Ağrısı Halini Alıyor.

CSS Dosyamız için Bir Kullanma Klavuzunun Özellikle Temalarını Editlemek Isteyen Kullanıcılar için Çok Faydalı Olacağını Düşündüm.

Peki Bu Kılavuz İçerisinde Neler Var Onu Anlatayım :

- Eklenti İçerisinde OpenaCart 1.4.9.1 Standart Default Temasının İçerisinde Bulunan stylesheet.css Dosyası Bulunmaktadır.

- CSS Dosyasında Bulunan Her Komutun Yanına O Komutun Ne İşe Yaradığı Net Bir Dille Anlatılmıştır.

- Dosyayı Olduğu Gibi Tema Klasörünüze Atabilir ve Çalışmanızı Yapabilirsiniz

- Anlatım Tamamen Amatör Kulanıcılara Yönelik Anlatılmıştır. Elimden Geldiğince Anlaşılır Bir Dilde Yazmaya Çalıştım

Bu Kılavuzun Faydaları Neler Derseniz :

- Amatör Bir Kullanıcı Olsanız Dahi CSS Dosyanıza Dilediğiniz Gibi Müdahale Edebileceksiniz.

- Kılavuz Sayesinde Tema Yapmaktan Çekinmeyecek. Forumda CSS ile ilgili Tekrar Tekrar Arama Yapmak Yada Konu Açmak Zorunda Kalmayacaksınız.

- Yine Bu Kılavuz Üzerinde Çalıştığınız Zaman Farklı Temaların CSS Dosyalarınada Hakim Olacak, Yabancı Kalmayacaksınız.

Rar Şifresi : www .opencart-tr.com (rar şifresini kopyala yapıştır yapmayınız. klavyeniz ile yazınız)

Ekli dosyalar

• stylesheet_Turkce_Kullanma_Kilavuzu.zip
    6.7 KB · Görüntüleme: 1,127

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
çok faydalı olacağına eminim ben hangi alanın nereyi etkilediğini bulmak için sürekli deneme yanılma yöntemiyle temayı editlemeye çalıştım ama bir türlü beceremedim en sonunda vazgeçtim
bizim gibi acemilere çok faydası olacağı kesin
bekliyoruz

umityasar

OpenCart-TR
Eline sağlık hocam Çok güzel bir paylaşım olmuş. Ekteki dosyayı inceledim aklımdaki yapmak istedim bir çok seyi yaptım saolun. Fakat tekbir takıntım kaldı hangi secenek olduğunu anlatımda bulamadım tam anlamadığım için, ortadaki kolanların arasındaki boşlukları 0px olarak ayarlamak istiyorum kolon sınır çizgileri üstüste gelecek mümkün müdür.

carlitott

OpenCart-TR
subsilver2 için aynı şeyler geçerli değil galiba

meqano

OpenCart-TR
eline sağlık çok yararlı oldu şahsen bana

cilekess

OpenCart-TR
nasıl çalıştırcaz bunu ? ben daha çok yeniyim bu scripti biraz önce kurdum ve ben alışveriş scripti olarak değil de yurt cafe gibi mekan arama sitesi yapmak istiyorum bu scriptle ama bi türlü editleyemedim :(

kursadberkkan

OpenCart-TR
üstad gerçekten eline sağlık bu döküman işimize çok yarayacak

Saygılar

isilcetn

OpenCart-TR
2010 da eklenen dosya 2015 de bizim işimizi görüyor seviyorum bu forum sitelerini :D :D

yusufbyr

OpenCart-TR
öncelikle dosyayı açtım gerçekten harika anlatılmış eliniz sağlık
lakin ben sitemin boyutunu genişletmek istiyorum
simpleone1 tema kullanıyorum.. ve bu temanın altında bulunan stylesheet.css neyapıyorsam hiçbir değişiklik olmuyor...default temada stylesheet.css editliyorum yine değişiklik olmuyor yardımcı olursanız sevinirim...

ben şuanda sadece iki durumda takıldım..
1 sitemi genişletmek istiyorum..
#container { /* Genel Özellikler Alani */
width: 960px; /* Sitenizin Genisligini Belirler Örn: 1200px, Burada px Degeeri Yerini %100 Kullanir iseniz Siteniz Ekran Çözürlügünü Baz Alarak Yayilacaktir */
margin-left: auto; /* Sitenizi Sola Dogru Kaydirir Örn 50px */
margin-right: auto; /* Sitenizi Saga Dogru Kaydirir Örn 50px */
text-align: left; /* Sitenizdeki Tüm Yazilari Saga, Sola Yaslar yada Ortalar. Örn: right */
}
css dosyamda bu satırlar yok.. :)

2 arka plan rengi değiştirme
catalog\view\theme\default\image klasörüne at ve aşağıdaki koddaki senin_resmin.gif i ona göre değiştir..
catalog\view\theme\default\stylesheet\stylesheet.css
burda söyleneni yapmama rağmen değişlik yok..

buda sitemiz
www.herseyofis.com