Modül yükledim Error: Could not load model setting/setting! hata verdi

testere34

OpenCart-TR
Ben bi modül kurmak istedim sonra bu hata verid napmalıyım ?

Ben kurdum fakat simdi ana sayfa gelmiyor? bu hata veriyor boş beyaz sayfa ile:

Error: Could not load model setting/setting!

ama admin panelim calisiyor napmaliyim?

Dagger

OpenCart-TR
RE: Modüğl yükledim hata verdi

İlk olarak modülü adminden kaldırın daha sonra yüklemiş olduğunuz dosyaları dizinden silin eğer opencartın sabit dosyaları üzerinde değişiklik yapan bir modül ise eskilerini tekrar atmanız gerekir.Elbette modül yüklemeden önce yedek almışsınızdır umarım :)

testere34

OpenCart-TR
RE: Modüğl yükledim hata verdi

Dagger' Alıntı:
İlk olarak modülü adminden kaldırın daha sonra yüklemiş olduğunuz dosyaları dizinden silin eğer opencartın sabit dosyaları üzerinde değişiklik yapan bir modül ise eskilerini tekrar atmanız gerekir.Elbette modül yüklemeden önce yedek almışsınızdır umarım :)

Malesef yedeğini almamisdim:) Peki simdi veritabanida gittimi?

yenidenmi veritabani üretmem gerekicek?

Dagger

OpenCart-TR
:) Hayır veritabanı ile alakası yok.Modul hangisi acaba.Eğer daha önceden orjinal opencart dosyalarında bir değişikliklik yapmadıysanız sorun hemen hallolur.

testere34

OpenCart-TR
Dagger' Alıntı:
:) Hayır veritabanı ile alakası yok.Modul hangisi acaba.Eğer daha önceden orjinal opencart dosyalarında bir değişikliklik yapmadıysanız sorun hemen hallolur.

hayır opencarta eklemedim sol reklamlar filan yapilan modül var ya

freebox1 modülü onu kurmaya calisdim calismamisdi makalede sunucualrdan pasif filan et yazşiyordu onu hallettim ama site gitti ozaman simdi ebn komple opencarti silsem tekrar kursam ekledigim kategorileri nasil kurtara bilirim en az zararla?

Dagger

OpenCart-TR
Sistemi baştan kurmanıza gerek yok bence yüklediğiniz modül dosyasının klasörlerini takip ederek ftp'den silebilirsiniz tek tek.Ama baştan yüklemek istiyorsanız ve yanlızca kategorilerinizi istiyorsanız aşağıdakileri yapabilirsiniz.

Sistem / Yedekle geri yükle'den veri tabanı yedeğini alın.Daha sonra sisteminizi en baştan kurun.Yedeklediğiniz sql dosyasını açın ve
Kod:
TRUNCATE TABLE `category`;
yazan yer ile birlikte
Kod:
TRUNCATE TABLE `country`;
yazan yere kadar kopyalayın.Daha sonra phpMyAdmin'den veritabanınızda SQL sorgusu çalıştırın ve bu kodları yapıştırıp git butonuna basın.Hepsi bukadar.

sabitertan

OpenCart-TR
Şu adımları izleyin
1. Site ana dizininizdeki ve admin klasöründeki config dosyalarını yedekleyin,
2. Site ana dizinindeki Image klasörü hariç(Resimlerinizin de kalması için) tüm dosyaları silin ftpden.
3. Opencart default dosyalarını tekrar yükleyin yüklerken varolan dosyaları değiştirmeyecek şekilde komut verin ftp programınıza. Kurulum yapmayın.
4. Yedeklemiş olduğunuz config dosyalarını aynı yerlerine geri kopyalayın install dizinini silin ya da adını değiştirin.
5. Temanızı ve diğer sorun çıkarmayan eklentilerinizi tekrar ekleyin.
İyi çalışmalar