Anasayfa Keywords anahtar kelime nasıl eklenir

nadrot

OpenCart-TR
merhaba,

admin panelinde mağaza kısmında meta açıklama kısmı var <meta name="description" açıklama kısmı ben anahtar kelime eklemek istiyorum anasayfa için bunu nasıl yapabilirim.

<meta name="keywords" eklemek istiyorum kategori oluştururken o sayfalarda ekleniyor ama anasayfa için yok ekleyemedim.

teşekkürler.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Eklemek istediğin anahtar kelimeleri manuel ekleyebilirsin.. Seo için ne kadar uygundur bilemem ama alttaki konuyu inceleyebilirsin..

http://forum.opencart-tr.com/thread-1835.html

nadrot

OpenCart-TR
header dan eklendiği zaman manuel çıkıyor örnek bir kategoriye girildiği zaman o kategorinin keywords kelimeleri çıkıyor anasayfada yok keywords ekleyince diğer sayfalara girince iki tane çıkıyor.

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
kullandığınız sürüm herhalde 1.4.9 dan alt bir sürüm galiba. çünkü 149 da ürünlere eklenen meta anahtar kelimelerini yeterli buluyorum. çünkü siz manuel yani elle kodlarla oynayarak siteye ekleseniz bile seo kelimeleri ve anahtar kelimeler daha etkin oluyor. sonuç olarak bir sayfada birden fazla <meta name="keywords" tagının bulunmasından google gibi arama motorları rahatsız oluyor. kodlamada hata olduğunda google bunu kötüye yorumluyor.

bu konuda seo teknikleri diye google da arasanız tonla bilgiye ulaşabilirsiniz.
bilginiz olsun isterim.

handmade

OpenCart-TR
macrox'un dediği gibi anasayfada keywords bulunmamakta bu konunun açıklığa kavuşmadığı inancındayım evet kategorilerde admin panelden keywords ekleyebilyoruz fakat anasayfaya ait bir keywords imkanı bulunmamakta yada bulunuyorsa ben bilemiyorum ayrıca <META NAME="Keywords" CONTENT=" "> kodunu header.tpl ye ekleyince nadrott'un dediği gibi anasayfadan başka bir kategoriye geçtiğinizde header.tpl de bulunan keywords kodu ile bizim sonradan eklediğimiz kod aynı anda görünmekte bu da sanıyorum ki seo için uğraşırken seo dan olmak anlamına gelmekte...

gokhanzburnu

OpenCart-TR
Opencart 1.4.9 da ana sayfaya Keywords anahtar kelimeleri ekleyemiyorum. Bunun da bir yolu şu an için forumlarda yazılmamış. Yani ana sayfaya Keywords ekleyemeyeceksek bu script seo açısından %50 kadar düşük çalışacaktır, ana sayfa sitenin çatısıdır, çatısında Keywords olmaması çok ciddi bir eksiklik, bu sorun nasıl çözülür yardımcı olabilecek var mı?

konu resmen askıda kaldı :(

nadrot

OpenCart-TR
Arkadaşkar geçte olsa TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİM yardım için teşekkürler

darkimpala

OpenCart-TR
catalog/controller/common/home.php aç
bul
$this->document->setDescription($this->config->get('config_meta_description'));
altına ekle
$this->document->setKeywords("anahtar kelimelerini gir aralarına virgül koyarak");

Ben 2 sitemede uyguladım. 1.4 diğeride 1.5 version.