Site Taşıma

hkapan

OpenCart-TR
Merhaba,

mevcut kullandığım bir sayfada gerekli kurumları yapıp, e-ticaret sayfa mı oluşturdum? Burada oluşturduğum içeriği başka sayfama nasıl taşıyacağım?

tasarimcenter

OpenCart-TR
Web sitesi
www.tasarimcenter.com
Sayfadan kastiniz siteyi baska bir hostinge veya alan adina tasina sanirim...

Site iki bolumden olusuyor. Ilki site dosyalari digeride veritabani. Oncelikle dosyalarinizi tasiyacaginiz yere kopyaliyorsunuz daha sonra yedeklemis oldugunuz veritabanini yeni olusturdugunuz veritabanina aktariyorsunuz. Sonra site dosyalarinizda bulunan config.php ve admin/config.php dosyalarinizi tasidiginiz yere gore duzenliyorsunuz bu kadar.

hkapan

OpenCart-TR
tasarimcenter' Alıntı:
Sayfadan kastiniz siteyi baska bir hostinge veya alan adina tasina sanirim...

Site iki bolumden olusuyor. Ilki site dosyalari digeride veritabani. Oncelikle dosyalarinizi tasiyacaginiz yere kopyaliyorsunuz daha sonra yedeklemis oldugunuz veritabanini yeni olusturdugunuz veritabanina aktariyorsunuz. Sonra site dosyalarinizda bulunan config.php ve admin/config.php dosyalarinizi tasidiginiz yere gore duzenliyorsunuz bu kadar.

Taşıdım ve değiştirdim ama hala ;

Sunucu hatası

500

hatayı alıyorum. :-/:-/:-/

hkapan

OpenCart-TR
.htacces txt var o mudur?

tasarimcenter' Alıntı:
Config.phplerdeki ayarlari dpgru yapmalisiniz ayrica .htaccess dosyasini silin

Oldu çok teşekkürler.

Bir sorum daha olacak. 2.1.0.1 sürümünü kullanıyorum.

Tema dahil sonrada yüklediğim herseyde aşağıda ki hatayı alıyorum. örneği sosyal giriş üzerinden verdim. Neden olabilir?

tasarimcenter

OpenCart-TR
Web sitesi
www.tasarimcenter.com
Sosyal giris icin ornek vermek gerekirse facebook girisi icin login app olusturmaniz gerek facebookta sadece bir modul kurarak sitenize veri gondermez facebook. Ayrica kisisel gorusum yurtdisi temalar kullanmayin eger ticareti ciddi dusunuyorsaniz tema yazdirin yada kendiniz modulleri yukleyin yoksa yabanci temalar cok hatali ve uzun sureli kullanima uygun degil