Ağırlığa, Limite, Kdv'siz Limite Göre Kargo

tunder

OpenCart-TR
merhabalar arkadaşlar, konuya başlamadan önce OSDEM66'ya teşekkür ediyorum bugun telefonda bana kızdıktan sora arastıra arastıra baya bişey yaptım (kızmadı da yönlendirdi diyelim :) )

illaki bir çok kişi bunu biliyordur forumdada bununla ilgili birçok konu mevcuttur ama ben sabahtan beri bununla uğraşıyorum tek seferde hepsini yazayım dedim,

- Ağırlığa göre kargo hesaplaması:

ilk önce sitenizin yönetim panelinden katalog/ürünler bölümünden ürünümüzün bilgilerini girdikten sonra "veri" kısmından "Ağırlık" kısmına ürünümüzün ne kadar ağırlığı varsa onu giriyoruz, "Ağırlık Birimi:" kısmınada 1kg'ın altında bir değeri varsa "gram" 1kg'ın üstunde bir değeri varsa "kilogram" değerini seçiyoruz.. buradaki işlemimiz bittikten sonra tekrar panelimizden;

Eklentiler/Kargo Metodları/Ağırlığa Göre Kargo seçeneğinden düzenle diyoruz. Buradan Türkiye seçeneğini seçtikten sonra değerlerimizi giriyoruz. (oradaki boş olan kutuya değerlerimizi giriyoruz)

1-10:11.12,11-21:17.30,21-30:27.26,31-40:34.48,41-50:40.86,51-9999:57.50 ( kısacası başta görmüş olduğunuz 1-10:11.12 1 ila 10 kg arası 11.12 TL kargo ücretine denk geliyor demek istiyoruz. bunu kendi ağırlık ve ücretlendirmenize göre değiştirebilirsiniz)

Daha sonraki adımda Eklentiler/Kargo Metodları/Sabit Kargo Fiyatı durumunu kapalı duruma getiriyoruz ( bundaki amaç ödeme adımında bize hem sabit kargo hemde agırlıga gore kargo seceneği sunmaması) KG'a göre kargo hesaplaması bu kadar...

-Limite Göre kargo hesaplaması

üstte yaptığımız ayarlardan sonra; diyelim ki 300tl ve üzeri ücretsiz kargo yapmak istiyoruz bunun içinde Eklentiler/Kargo Metodları/Ücretsiz Kargo düzenle diyoruz ( araştırırken çok karsılastım kdv dahil-kdv hariç sorununa, kdv oranı kullnıyosanız %8 yada %18 eksiğini yazıp oyle ekleme yapın fiyat zaten o zamanda 300 tl örneğine denk geliyor)
Durumu "açık" seceneğini seçtikten sonra kaydet deyip çıkıyoruz.. Artık 300 tl'nin aşağısındaki alışverişlerde KG hesaplamasına tabi kalacağı gibi 300tl ve üzeri alışverişlerde otomatik olarak ücretsiz kargo seceneği çıkacaktır..( ikisi beraber çıktığı için ben ek açıklama yaparak "300tl ve üzeri alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo seçeneğini işaretleyin" diye bi ibarede bulundum)

ek açıklamayadı ftp ' den catalog/language/turkish/shipping/free.php dosyasından kolayca değiştirebilirsiniz..

ben baya uğraştım inşallah birinin işine yarar

Ekli dosyalar

• Ağırlığa, Limite, Kdv\'siz Limite Göre Kargo.jpg
    Ağırlığa, Limite, Kdv\'siz Limite Göre Kargo.jpg
    194.7 KB · Görüntüleme: 8