Siteyi bir çok subdomaine taşımak

azat_usta

OpenCart-TR
Selamun Aleyküm.

elimde aaaa.com diye domain var ve ben bu domaindeki yedeği aaaa.net e taşıyacağım. Taşımayı yaptım ayarlarıda yaptım ana sayfada sorun yok herşey düzgün çalıştı ancak benim istediğim aa.bbb.net, bbb.bbb.net, ccc.bbb.net diye bir çok subdomain oluşturdum bu yedeği her bir subdomaine attım, config dosyalarınıda düzelttim ancak açılmıyor yada bir düzüne hata veriyo. Bu sorunları nasıl aşabilirim.

faruk8001

OpenCart-TR
çalışması lazım hocam bir yerde bir hata yapıyorsundur diye düşünüyorum. Aklıma gelen diğer şeylkerde şunlar:

* sorunda yeni taşıdığın domainin hostu öncekinden başka bir yerde ise php sürümü eski olabilir ya da hostun özellikleri mevcut sürümünün gereksinimlerini karşılamıyor olabilir bunu kontrol et.

Bir de sormak istediğim şey bütün sub domainleri aynı veritabanına mı bağlıyorsun yoksa her subdomain için farklı bir veritabanımı oluşturdun. Subdomainlerden birinin config dosyasını paylaşabilir misin? Mysql kullanıcı adı ve parolanı silmeyi unutma

azat_usta

OpenCart-TR
faruk8001' Alıntı:
çalışması lazım hocam bir yerde bir hata yapıyorsundur diye düşünüyorum. Aklıma gelen diğer şeylkerde şunlar:

* sorunda yeni taşıdığın domainin hostu öncekinden başka bir yerde ise php sürümü eski olabilir ya da hostun özellikleri mevcut sürümünün gereksinimlerini karşılamıyor olabilir bunu kontrol et.

Bir de sormak istediğim şey bütün sub domainleri aynı veritabanına mı bağlıyorsun yoksa her subdomain için farklı bir veritabanımı oluşturdun. Subdomainlerden birinin config dosyasını paylaşabilir misin? Mysql kullanıcı adı ve parolanı silmeyi unutma

halletim çalışıyor ancak, ana sayfanın orjinal site gibi olması için subdomainlerde journal 2 temasında her bir subdomain için ayrı ayrı menuyu uzantıları yani sıfırdan editlemem lazım bu çok uzun sürüyor manul olarak bunu bir defada yapmanın yolu yok mu hocam.

PHP:
<?php
// HTTP
define('HTTP_SERVER', 'http://xxxx.xxxxane.net');

// HTTPS
define('HTTPS_SERVER', 'http://xxxx.xxxxane.net');

// DIR
define('DIR_APPLICATION', '/home/xxxx/public_html/xxxx/catalog/');
define('DIR_SYSTEM', '/home/xxxx/public_html/xxxx/system/');
define('DIR_DATABASE', '/home/xxxx/public_html/xxxx/system/database/');
define('DIR_LANGUAGE', '/home/xxxx/public_html/xxxx/catalog/language/');
define('DIR_TEMPLATE', '/home/xxxx/public_html//catalog/view/theme/');