Kategoriler Açılmıyor.

damlaofis

OpenCart-TR
Web sitesi
www.damlaofis.com.tr
Arkadaşlar merhaba, ben opencart 1.5.6 kurdum. Başta gayette güzel çalışıyordu. Adminden kategorileri ekledim. Kontrol ettiğimde başta kategoriler çalışıyordu. Sonradan kategorileri açmak istediğimde şöyle bir hata verdi:

Fatal error: Call to undefined method ModelToolImage::eek:nesize() in /home/ucuzofis/public_html/catalog/controller/product/category.php on line 212

yardımcı olursanız memnun olurum.

hakanustun

OpenCart-TR
Web sitesi
www.opencartmodul.com
Merhabalar. Öncelikle image > cache klasöründe yazma ve sahiplik izinleri doğru mu kontrol ediniz. Sunucu ayarlarında bir değişiklik yapıldıysa ve cache klasörüne yazılamaz hale geldiyse bu hata mesajı gelebilir. cache klasörü ile ilgili bir sorun yoksa:

Aldığınız hata mesajı resim yeniden boyutlandırma ile ilgili onsize() fonksiyonundan geliyor. Muhtemelen kategori resimlerinden birinde bozukluk var ve yeniden boyutlandırılamıyor. Kategori resimlerinizi kontrol ediniz. Gerekirse kaldırınız sorun düzelecektir.

damlaofis

OpenCart-TR
Web sitesi
www.damlaofis.com.tr
hakanustun' Alıntı:
Merhabalar. Öncelikle image > cache klasöründe yazma ve sahiplik izinleri doğru mu kontrol ediniz. Sunucu ayarlarında bir değişiklik yapıldıysa ve cache klasörüne yazılamaz hale geldiyse bu hata mesajı gelebilir. cache klasörü ile ilgili bir sorun yoksa:

Aldığınız hata mesajı resim yeniden boyutlandırma ile ilgili onsize() fonksiyonundan geliyor. Muhtemelen kategori resimlerinden birinde bozukluk var ve yeniden boyutlandırılamıyor. Kategori resimlerinizi kontrol ediniz. Gerekirse kaldırınız sorun düzelecektir.

sanırım boyutlandırma ile alakalı, çünkü boyutlandırma yaptıktan sonra bozulduğunu fark ettim. boyutlandırmadan olmayacağını düşünüyordum. Ancak boyutları eski ölçülere getirdiğim halde yinede düzelmedi. Sizin öneriniz<den sonra tüm ürünleri sildim yeniden düzeldi. Zaten yeni kurmuştum. Ürünler demoydu. Daha sonrasında aynı sorunla karşılaşmam değil mi, yada nasıl tedbir almalıyım. ÇOMTEŞEKKÜR EDERİM. BAŞKA BİR FORUM SİTESİNE YAZMIŞTIM DA KİMSE CEVAPLAMAMIŞTI. HALA SORU OLDUĞU GİBİ DURUYOR. TEKRAR TEŞEKKÜRLER...

hakanustun

OpenCart-TR
Web sitesi
www.opencartmodul.com
Alabileceğiniz en sağlam önlem image > data klasörüne fotoğraflar için oluşturduğunu klasör isimlerinde ve yüklediğiniz fotoğrafların isimlerinde Türkçeye özel karakterler kullanmayınız. Boşluk karakteri kullanmayınız.

çşğıüö ÇŞĞİÜÖ harflerini kullanmayınız , boşluk yerine de alt tire _ veya tire – kullanınız.