Opencart kurulumunda database bağlantı hatası.

kaan1039

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar opencart kurulum yapmak istiyorum. Fakat domain başka bir site üzerinden alınmış hosting başka bir siteden. domain alınan siteden dns yönlendirmesi yapıp dosyaları hostinge atttım. Kurulumu başlattım ve install dizininde 3. adıma gelince database e bağlanamadı. Site hosting adresine sitenin adresini yazıyorum olmuyor. İnternetten sitenin adresi üzerinden arama yaptırıp ip adresini buldum onu girdim gene olmadı arkadaşlar. Başka ne yapabilirim. **** yardım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
localhost yazman gerekmiyor mu..? herhangi birşey yapmana gerek kalmıyor.. ayarlar varsayılan geliyor.. dns ayarlarını yaptıktan hemen sonra yapmaya çalışırsan bir ihtimal güncelleme olmamıştır belki ondandır.. dns yönlendirmelerinden sonra maxsimum 24 saat içinde güncelleme gerçekleşir..

db adını ve kullanıcı adını ne yaptıysa önekini ekleyerek kurulum yapman gerek..

yani sen db adını database yaptıysan sistemin onun önüne rakamsal değerler ekliyordur ve db adı t950595_database oluyordur.. kurulum yaparken database olarak db adını giriyorsan bu yüzden hata veriyor.. ki muhtemelen böyle yapıyorsun az önce bende öyle yaptım aynı hatayı aldım..:)