LiqPay Ödeme

Savaş YILMAZ

OpenCart-TR
Merhabalar LiqPay Ödeme Sistemini Kullanıcam aktif ettim admin panelinden fakat satın alma butonuna basınca ürün den beni ana sayfaya atıyor ne yapmam lazım ?

muzorotti

OpenCart-TR
ligpay hiç kullanmadım ama paypal gibi ayarların yapılması gerekmiyormu yada yaptıysanız doğru yaptınızmı?

Savaş YILMAZ

OpenCart-TR
ayarlar doğru olmasada en azından satın al dediğimizde bazı bilgilerin girilmesi gerekli olan sayfaya bağlanması gerekli değilmi satın alma butonu neden anasayfaya gidiyor ?

https://liqpay.com/?do=pages&p=cnb12 şöylede bir sayfası var ama opencart içersinde zaten kurulu değil mi ? burayla bi işim yok

muzorotti

OpenCart-TR
herkezin liqpayda ki mağaza id si farklıdır o yüzden kullanacak kişinin liqpaydan alacağı id yi liqpay modülünü aktif ederken gireceği yer olabilir.

verdiğin sayfadan çeviri.

Arabirim LiqPay API geliştiricileri içinBaşlamadan önce:Mağaza (merchant_sig) kayıt deponuzun anda sistemimizde verilen benzersiz bir tüccar hesabı paroladır.Merchant_id (satıcı) ve merchant_sig (imza {parola} tüccar) giriş yaptıktan sonra mağaza ayarları bölümünde bulunabilir.1. Adım: form oluşturmaWeb form olmalıdır alanlarla örnek operation_xml ve (Bu alanların yazılabilir küçük harflerle) imza formu:< form action = "https://www.liqpay.com/?do=clickNbuy" metodu = "post" / >< input type = "gizli" name = "operation_xml" value = "PHJlcXVlc3Q + PHZlcnNpb24 + MS4yPC92ZXJ =" / >< input type = "gizli" adı "imza" value = "6aogGWpJar6EVQ6AKTktJClt8gw =" / ></form>PHP örneği2. Adım: Alan operation_xml için xml oluşturmaOperation_xml alan, (Bu şifreli sunucuya gönderilir) aşağıdaki xml yeniden oluşturmanız gerekir örnek PHP kodları:$xml "<request> =<version> 1.2 </version><merchant_id> </merchant_id><result_url> result_url </result_url><server_url> server_url </server_url><order_id> ORDER_123456 </order_id><amount> 1.01 </amount><currency> uah </currency><description> Yorum </description><default_phone> </default_phone><pay_way> kartı </pay_way><goods_id> 1234 </goods_id></request> ";Примечание, 由 тегам •merchant_id - ID мерчанта•result_url - страница на которую вернется клиент•server_url - страница на которую прийдет ответ от сервера•order_id - ID заказа•Amount - стоимость•Currency - Валюта•Description - Описание•default_phone - телефон введённый на форме оплаты 由 умолчанию•pay_way - способ которым оплатит покупатель (Eylül карты, Eylül телефона, наличными (kart, liqpay, gecikmeli)), допускается перечисление параметров в любом порядке, через запятую•goods_id - ID товара, используется только для счетчика покупок данного товара (необязательный, только цифры)• exp_time-süresi boyunca ürünler ödenecek (varsayılan-36 saat) saat içinde kendine terminalde yeni!Not: bütün alanlar xml değil Kiril olmalıdır ya da isteğinizi işleme.3. Adım: imzayı imza oluşturmaAlıcının imza imza oluşturmak, imza imza (parola) tüccar, Ambalajsız xml işlemi + imza (parola) tüccarKod örnekleri:php: $ oturum = base64_encode(Pack('v',2147483647)) (sha1 ($ merc_sign. $ xml $ merc_sign, 1));Perl: $ oturum = encode_base64 (sha1 ($ merc_sign. $ XML $ merc_sign));4. Adım: Bu xml paketiSonra biz xml işlemleri, kod örneği:perl: $ xml_encoded encode_base64 = ($ xml);php: $ xml_encoded = base64_encode(Pack('v',2147483647)) ($ xml);5. Adım: istek gönderBu yordamlar kod örneğini form verilerine göndermelidir:< form action = "https://www.liqpay.com/?do=clickNbuy" metodu = "post" / >< input type = "gizli" name = "operation_xml" value = "$ xml_encoded" / >< input type = "gizli" adı "imza" value = "$ işareti" / ></form>Шаг 6: Получение ответа от нашего сервераПосле отправки данных наш ответ прийдет вам на resmi URL'si указанный в <server_url/> server_url </server_url/> который вы указали в xml. Вызова этого url не происходит, идет просто отправка на него данных.Шаг 7: Работа EYLÜL ответомНаш ответ прийдет к вам в закодированном виде, методом post в переменных operation_xml и imza (由 аналогии Eylül запросом). Чтоб раскодировать operation_xml вам необходимо проделать следующую процедуру, пример:perl: $xml_decoded=decode_base64($xml);php: $xml_decoded=base64_decode($xml);После распаковки вы получите XML следующего вида:$xml "<response> =<version> 1.2 </version><merchant_id> </merchant_id><order_id> ORDER_123456 </order_id><amount> 1.01 </amount><currency> uah </currency><description> Yorum </description><status> başarı </status><code> </code><transaction_id> 31 </transaction_id><pay_way> kartı </pay_way><sender_phone> +3801234567890 </sender_phone><goods_id> 1234 </goods_id><pays_count> 5 </pays_count></response> ";Not Etiket • merchant_id-tüccar kimliği• order_id-Sipariş No• miktar-miktar• döviz-Döviz• Açıklama-açıklama• hareketin durumu durumu(bir hata varsa) • kod hata kodu• işlem kodu-transaction_id LiqPay sisteminden• pay_way-(eğer o harita veya telefon (liqpay, kart) seçtiği belirtmezseniz) alıcı ödeyecek şekilde• sender_phone-telefon satın alma siparişi• goods_id-ürün kimliği sayacı satın (Eğer) yeni!• pays_count numarası tamamlanmış satın ürünler (goods_id aktarılırsa) yeni!* Örnekleri durumu • status = "başarı"-satın alma tamamlandı• durum = "hatası"-teklifini reddetti• durumu "wait_secure" =-ödeme doğrulandıktanDoğrulama oluşur, kart sistemi, ilk kez bir kişinin ödediği kadar genç hala durum = "wait_secure" Bud

Savaş YILMAZ

OpenCart-TR
o kısım tamam admin panelinde girişler var zaten ben şu anda doğru bilgileri girdim ama neden buton ana sayfaya yönleniyor ? ve yönlenmemesi için bir seçeneğim var ise butona hangi linki vermeliyim ?