sku koduna göre arama

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
arama modülünde sku koduna göre aramak isteyen arkadaşlara;

catalog\model\catalog\product.php

2 adet bu koddan vardır. ikisinin altına da ekleyeceğiz.

kodunu bulunuz.

PHP:
$sql .= " AND (LCASE(pd.name) LIKE '%" . $this->db->escape(mb_strtolower($data['filter_name'], 'UTF-8')) . "%' OR p.product_id IN (SELECT pt.product_id FROM " . DB_PREFIX . "product_tag pt WHERE pt.language_id = '" . (int)$this->config->get('config_language_id') . "' AND LCASE(pt.tag) LIKE '%" . $this->db->escape(mb_strtolower($data['filter_name'], 'UTF-8')) . "%'))";
"}" işaretinden sonra ;

PHP:
$sql .= "OR LCASE(p.model) LIKE LCASE('%" . $this->db->escape($data['filter_name']) . "%')  OR LCASE(p.sku) LIKE LCASE('%" . $this->db->escape($data['filter_name']) . "%')   OR p.upc LIKE LCASE('%" . $this->db->escape($data['filter_name']) . "%') ";

ekleyiniz.

lidanya

OpenCart-TR
evet süper çalıştı teşekkürler

pro_imaj

OpenCart-TR
Güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık.

Arama ekranıyla ilgili sorunlardan birtaneside ürünün içeriğinde geçen kelimelerle arama yapamamak.

Örn: Apple Cinema ünürü için

*Cinema* dediğimiz zaman içerisinde Cinema yazan bütün ürünleri getirse bence çok işlevsel olur.
Benzer şekilde
Apple* dediğimiz zaman ise apple ile başlayan ürünleri getirmesi lazım.

Konu ile pek ilgili değil fakat aramayla ilgili olduğu için yazdım.

Saygılarımla
Teşekkürler.

turkuvaz42

OpenCart-TR
opencart-tr_v1.5.1.3.1_tam_surum de bu kodu bulamadım. Acaba kaçıncı satırla başlıyor ve bitiyor bilen varmı

goldoth

OpenCart-TR
senin kodların opencart-tr_v1.5.1.3.1_tam_surum de catalog\model\catalog\product.php içerisinde 60 ve 62. satırlarda. denemedim ama blade'in verdiği 2. kodu 68. satıdaki "}" 'den sonraya yapıştırırsan çalışacaktır.

GENERAL25

OpenCart-TR
Yönetim panelinde ürün ekleme bölümünde de olduğu gibi, site arama butonuna müşterimiz bir kelime yazdığında içerisinde o kelimenin olduğu ürünleri alt alta sıralatma imkanımız var mı?