Warning: session_start() [function.session-start]

M.Fidan

OpenCart-TR
Sa. hocam opencartı kurduktan sonra şöyle bi hata ile karşılaştım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kod:
Warning: session_start() [function.session-start]: open(/var/lib/php/session/sess_o3i1bsba2kbcaha17q8hmc55m7, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/site/httpdocs/system/library/session.php on line 11 

Warning: Unknown: open(/var/lib/php/session/sess_o3i1bsba2kbcaha17q8hmc55m7, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in Unknown on line 0Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/session) in Unknown on line 0

hocam böle hatalar var ne yapmam lazım ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Kurulum sırasında "Session Auto Start: Off" seçeneğinden onay aldınız mı? PHP ayarlarınızdan "Session Auto Start: Off" olması yani kapalı olması gerekiyor. Bunu php.ini dosyasından değiştirebilirsiniz. Php ini dosyasına erişim izniniz yoksa sunucunuz ile iletişime geçiniz.

M.Fidan

OpenCart-TR
hocam dediklerinizi yaptım hata düzeldi.

fakat admin girişi yapamıyorum admin kullanıcı adı ve şifresini yazıyorum girmiyor

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Yukarıda yazan değişikleri yaptıktan sonra mı? yoksa config.php dosyalarını düzenledikten sonra mı? Düzeldi.
Birde 2 config.php dosyasını tekrar kontrol ediniz. "/" işaretini eksik koymuşsunuz logoya basınca sayfa açılmıyor.

M.Fidan

OpenCart-TR
verdiginiz kodlar la düzelttim hocam. daha sonra config ayarlarını düzelttim. fakat admin paneline giremiyorum.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Kodları tekrar düzenledim. Yaptığın değişikliği geri alıp bir daha dener misin?

M.Fidan

OpenCart-TR
aynı hatayı veriyor hocam. dosyaları silip orjinal dosyalarını tekrardan atacam artık hocam

Edit: hocam opencart sitesinden dosyaları tekrar indirdim hosta tekrar attım yine aynı hataları veriyor. bunun sebebi neden olabilir?
Sorun çözülmüştür. Sorun sunucudan dı sunucu sahibi ile iletişime geçerek sorunu halletim. Yardımların için tşkederim hocam.

malesef

OpenCart-TR
arkadaşlar özellikle bu session.php 11 hatası benimde çok canımı sıkıyordu.
php.ini dosyasında

session.use_cookies = on; u session.use_cookies = Off;olarak değiştirince düzeldi
bilginiz olsun

selamlar

Ömür Akgün

OpenCart-TR
bu sorun sunucu ile ilgili birşey php.ini den disable_functions bölümünden ini_set komutunu sildirmeniz gerekiyor..

lambert42

OpenCart-TR
kurulum hatası

open cart sistemini daha önceleri defalarca hatasız sorunsuz kurmama rağmen bir akadaşıma kurarken ilk defa böyle bi hata mesajı aldım, bir fikri olan varmı acaba.

Kod:
Warning: session_start() [function.session-start]: open(/tmp/sess_db427bded542fd119511ea2b9dfe92f2, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /home/gencyapi/public_html/system/library/session.php on line 11Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/gencyapi/public_html/index.php:92) in /home/gencyapi/public_html/system/library/session.php on line 11Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/gencyapi/public_html/index.php:92) in /home/gencyapi/public_html/system/library/session.php on line 11Error: Can't create/write to file '/tmp/#sql_a89_0.MYI' (Errcode: 13)
Error No: 1
SELECT * FROM category c LEFT JOIN category_description cd ON (c.category_id = cd.category_id) LEFT JOIN category_to_store c2s ON (c.category_id = c2s.category_id) WHERE c.parent_id = '0' AND cd.language_id = '1' AND c2s.store_id = '0' AND c.status = '1' ORDER BY c.sort_order, LCASE(cd.name)
Fatal error: Call to a member function get() on a non-object in /home/gencyapi/public_html/index.php on line 91

toptanstokk

OpenCart-TR
bu hatayı nereden düzeltirim?

site birden bire hata vermeye başladı ,sitenin en üstünde şu yazı cıkıyor ve resimler ürünler sitenin en alt kısmına kaydı nasıl düzeltebilcegimi bilen varmı?

Warning: session_start() [function.session-start]: The session id contains illegal characters, valid characters are a-z, A-Z, 0-9 and '-,' in /home/toptanst/public_html/system/library/session.php on line 11Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/toptanst/public_html/index.php:67) in /home/toptanst/public_html/system/library/session.php on line 11Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/toptanst/public_html/index.php:67) in /home/toptanst/public_html/system/library/session.php on line 11Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/toptanst/public_html/index.php:67) in /home/toptanst/public_html/system/library/currency.php on line 43

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
system/cache içeriğini boşaltın klasör izinlerinizi kontrol edin. Düzelmez ise sunucunuza danışın. session hatalar genel olarak sunucu taraflıdır. Hatayı sunucunuza bildirin.

[uyari]Konu açamdan önce aldığınız hatayı araştırın[/uyari]

toptanstokk

OpenCart-TR
içerigi bosalttım
system/library/session.php 'den ini_set('session.use_cookies', 'on'); off yapınca düzeldi ama bu seferde admin panelden giriş yapamıyorum on yapınca hata geri geliyor
Müşteriler üyelerde giriş yapamıyor

Serseri03

OpenCart-TR
Aynı sorun bende de var yaa bugün başladı :S cache ve session.php dosyalarında... Sabah baktım vardı düzelttim akşam tekrar vardı. Nasıl çözeceğiz bu sorunu :S

kaanoglu

OpenCart-TR
Web sitesi
www.serdarsahin.net
Üzerinden hayli zaman geçmiş ama özellikle php güncellemelerinden vs sonra karşılaşılabilecek bir durum.

/var/lib/php/session dizinine okuma yazma izni verirseniz sorun ortadan kalkacaktır

ssh:
chmod 777 /var/lib/php/session

bekirus

OpenCart-TR
Open cart tan vazgeçtim session php hatasını bir türlü düzeltemedim forumu didik didik aradım ne anlatıldıysa yaptım defalarca tüm sürümleri denedim reseller kullanıyorum sunucu ayarları ne gerektiyse yaptım sonunda karar verdim türkçe çeviride bir hata var gibi 15 gündür uğraşıyorum prestaya dönüyorum hoşçakalın

İngilizce sürümü kurdum bir sorun yok türkçe sürümlerde bu hataları veriyor acaba utf 8 denmi kaynaklanıyor

exerdo

OpenCart-TR
Aynı sorun bende de var yardımcı olabilirseniz sevinirim

fiko16

OpenCart-TR
arkadaşlar /var/www/vhosts/notebookservisibursa.com/httpdocs/system/library/session.php on line 11 ayni sorun var kurdum anasayfaya geldim direk bu sorun yönetime girmeye caliştim orayada giremedim kesin bir cevap verebilcek varmi?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Session hatası için ilk sayfada yazılanları yapınız düzelmiyorsa sunucunuz ile iletişime geçerseniz onlar düzeltecektir.