Myslq Hatası Çok Sayıda Bağlantı

dizaynplus

OpenCart-TR
Ara Ara Sitemde Aşşagıdaki Hatayı Alıyorum Hiç Bİrşey Yapmadımmı 1 2 Saat İçinde Düzeliyor.
Yada Vps Reboot Ediyorum.

Bu Sorunu Nasıl Aşabilirim ?

Kod:
Uyarı : mysql_connect () [ -connect ]: Çok sayıda bağlantı / home / ******/ public_html / sistem / veritabanı / mysql.php on line 6
Hata: ****_** @ localhost kullanarak bir veritabanı bağlantısı yapmak değil miydi Uyarı (mysql_close: ): verilen argüman geçerli MySQL-Link kaynak değildir / home /*****/ public_html / sistem / veritabanı / mysql.php on line 66

MebraDesign

OpenCart-TR
şu and abnm de öle bi sıkıntım avr bakalım nasıl çzeceğiz

biocyn

OpenCart-TR
Hatayı aldığınız zaman msql.php'yi açınca son fonksiyon aşağıdaki gibi mi peki? Eğer farklı ise burada paylaşın bakalım...

PHP:
public function __destruct() {
		mysql_close($this->connection);
	}

dizaynplus

OpenCart-TR
Fonksiyonlarda Bir Değişim yok Tüm Fonksiyonlar aynı durumda

freenux

OpenCart-TR
dizaynplus' Alıntı:
Fonksiyonlarda Bir Değişim yok Tüm Fonksiyonlar aynı durumda

Benim de aynı problemlerim var, ama yabancı dil olduğu için aynı sorunu ingilizce yazmış.

Kod:
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Host 'localhost' is not allowed to connect to this MySQL server in C:\Program Files\EasyPHP5.3.0\www\opencart_v1.5.1.1\system\database\mysql.php on line 6
Error: Could not make a database connection using root@localhost
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given in C:\Program Files\EasyPHP5.3.0\www\opencart_v1.5.1.1\system\database\mysql.php on line 66

hikko

OpenCart-TR
2 nizde local demi alıyorsunuz bu hatayı wampp kullanmayı bir deneyin

freenux

OpenCart-TR
Maalesef, yine hata alıyorum. Wamp'taki hatamı alta yazıyorum.
Kod:
( ! ) Warning: require_once(C:\Program Files\EasyPHP5.3.0\www\opencart_v1.5.1.1/system/startup.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in C:\wamp\www\opencart_v1.5.1.1\index.php on line 15
Call Stack
#	Time	Memory	Function	Location
1	0.0274	464520	{main}( )	..\index.php:0

( ! ) Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'C:\Program Files\EasyPHP5.3.0\www\opencart_v1.5.1.1/system/startup.php' (include_path='.;C:\php\pear') in C:\wamp\www\opencart_v1.5.1.1\index.php on line 15
Call Stack
1	0.0274	464520	{main}( )	..\ind

Bu da hem easyphp'deki www klasörüne hem de wamp'taki www klasöründe aynı dosyalar olunca verdiği hata.

Kod:
Error: Table 'mysql.store' doesn't exist
Error No: 1146
SELECT * FROM store WHERE REPLACE(`url`, 'www.', '') = 'http://127.0.0.1/opencart_v1.5.1.1/'

Bu arada kusuruma bakmayın bu yeni sürümün hatasıymıs 1.4'ün değil. 1.5x hatasıymış ben de gördüm burda konuyu direk atladım yeni bir konu açayım mı ?

Bir de easyphp'yi kaldırarak ve wamp'ı tekrar kurarak yeniden denedim. Yine aynı hataları veriyor.

Kod:
( ! ) Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Host 'localhost' is not allowed to connect to this MySQL server in C:\wamp\www\opencart\system\database\mysql.php on line 6
Call Stack
1	0.0021	465536	{main}( )	..\index.php:0
2	0.0606	1334920	DB->__construct( )	..\index.php:38
3	0.0627	1359392	MySQL->__construct( )	..\db.php:12
4	0.0627	1359424	mysql_connect ( )	..\mysql.php:6
( ! ) Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given in C:\wamp\www\opencart\system\database\mysql.php on line 66
Call Stack
1	0.0021	465536	{main}( )	..\index.php:0
2	0.0606	1334920	DB->__construct( )	..\index.php:38
3	0.0627	1359392	MySQL->__construct( )	..\db.php:12
4	0.1076	1355976	MySQL->__destruct( )	..\mysql.php:0
5	0.1076	1356008	mysql_close ( )	..\mysql.php:66

Hiç kimsenin fikri yok mu, eski sürümü mü yükliyeyim 1.5 yerine 1.4'e mi gecsem :/

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
config.php dosyaları içindeki ayarlarınızı kontrol ediniz yanlışlık var. Aynı anda hem easyphp hemde wamp kullanmayınız. wamp daki dosyalarla easyphp de çalıştıramazsınız.

freenux

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
config.php dosyaları içindeki ayarlarınızı kontrol ediniz yanlışlık var. Aynı anda hem easyphp hemde wamp kullanmayınız. wamp daki dosyalarla easyphp de çalıştıramazsınız.

Şuan tekrardan indiriyorum. Tekrardan kurmaya çalışacağım ve yine aynı hataları verirse size de kodları açacağım belki birlikte birşeyler bulabiliriz. Bu arada wamp'ı pek sevmedim ve kaldırdım, şuan sadece easyphp kullanıyorum. Ama şunu öğrendim sorun wamp'ta ya da easyphp'de değil...

EasyPHP'yi kaldırdım, registry temizliğinden sonra tekrar kurdum. Ardından siteden tekrar son sürümünü indirdim. İlk başta çalıştı (ki önceliklerde de ilk başta çalışıyordu) ama EasyPHP'yi sağ tıklayıp kapatınca ve bir daha açınca bana aşağıdaki hataları verdi.

Kod:
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Host 'localhost' is not allowed to connect to this MySQL server in C:\Program Files\EasyPHP5.3.0\www\Opencart\system\database\mysql.php on line 6
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given in C:\Program Files\EasyPHP5.3.0\www\Opencart\system\database\mysql.php on line 66

Ve ardından da arkadaşımızın dediği gibi config.php dosyasını açtım, yanlış birşey göremedim.

PHP:
<?php
// HTTP
define('HTTP_SERVER', 'http://127.0.0.1/Opencart/');
define('HTTP_IMAGE', 'http://127.0.0.1/Opencart/image/');
define('HTTP_ADMIN', 'http://127.0.0.1/Opencart/admin/');

// HTTPS
define('HTTPS_SERVER', 'http://127.0.0.1/Opencart/');
define('HTTPS_IMAGE', 'http://127.0.0.1/Opencart/image/');

// DIR
define('DIR_APPLICATION', 'C:\Program Files\EasyPHP5.3.0\www\Opencart/catalog/');
define('DIR_SYSTEM', 'C:\Program Files\EasyPHP5.3.0\www\Opencart/system/');
define('DIR_DATABASE', 'C:\Program Files\EasyPHP5.3.0\www\Opencart/system/database/');
define('DIR_LANGUAGE', 'C:\Program Files\EasyPHP5.3.0\www\Opencart/catalog/language/');
define('DIR_TEMPLATE', 'C:\Program Files\EasyPHP5.3.0\www\Opencart/catalog/view/theme/');
define('DIR_CONFIG', 'C:\Program Files\EasyPHP5.3.0\www\Opencart/system/config/');
define('DIR_IMAGE', 'C:\Program Files\EasyPHP5.3.0\www\Opencart/image/');
define('DIR_CACHE', 'C:\Program Files\EasyPHP5.3.0\www\Opencart/system/cache/');
define('DIR_DOWNLOAD', 'C:\Program Files\EasyPHP5.3.0\www\Opencart/download/');
define('DIR_LOGS', 'C:\Program Files\EasyPHP5.3.0\www\Opencart/system/logs/');

// DB
define('DB_DRIVER', 'mysql');
define('DB_HOSTNAME', 'localhost');
define('DB_USERNAME', 'root');
define('DB_PASSWORD', '');
define('DB_DATABASE', 'mysql');
define('DB_PREFIX', '');
?>

Sonra dedim ki acaba gösterdiği hata nasıl birşey? Sonradan database dosyasının içindeki mysql.php dosyasını açtım.

PHP:
<?php
final class MySQL {
	private $connection;

public function __construct($hostname, $username, $password, $database) {
		if (!$this->connection = mysql_connect($hostname, $username, $password)) {
      		exit('Error: Could not make a database connection using ' . $username . '@' . $hostname);
    	}

if (!mysql_select_db($database, $this->connection)) {
      		exit('Error: Could not connect to database ' . $database);
    	}

mysql_query("SET NAMES 'utf8'", $this->connection);
		mysql_query("SET CHARACTER SET utf8", $this->connection);
		mysql_query("SET CHARACTER_SET_CONNECTION=utf8", $this->connection);
		mysql_query("SET SQL_MODE = ''", $this->connection);
  	}

public function query($sql) {
		$resource = mysql_query($sql, $this->connection);

if ($resource) {
			if (is_resource($resource)) {
				$i = 0;

$data = array();

while ($result = mysql_fetch_assoc($resource)) {
					$data[$i] = $result;

$i++;
				}

mysql_free_result($resource);

$query = new stdClass();
				$query->row = isset($data[0]) ? $data[0] : array();
				$query->rows = $data;
				$query->num_rows = $i;

unset($data);

return $query;	
    		} else {
				return TRUE;
			}
		} else {
			exit('Error: ' . mysql_error($this->connection) . '<br />Error No: ' . mysql_errno($this->connection) . '<br />' . $sql);
    	}
  	}

public function escape($value) {
		return mysql_real_escape_string($value, $this->connection);
	}

public function countAffected() {
    	return mysql_affected_rows($this->connection);
  	}

public function getLastId() {
    	return mysql_insert_id($this->connection);
  	}	

public function __destruct() {
		mysql_close($this->connection);
	}
}
?>

Ama malesef bunda da hata nerede anlamadım. Connectionlarda hata gösteriyor sanki değerleri yanlış girmişim gibi, fakat değerler doğrudur ve eğer yanlış olsaydı easyphp kapanmadan, kurulum bittikten sonra bu hatayı verirdi ama easyphp'nin kapanmasını bekledi hata için. Bu sorun tek başına çözülecek birşey değil gibime geliyor. Yardımlarınızı esirgemezseniz sevirimin.

NOT: şuan en son çıkan sürüm olan 1.5.1.1 türkçe sürümünü kullanmaktayım, 1.4x sürümünü de kurdum fakat hiç hata yaşamadım. Umarım problemim çözülür çünkü 1.5 tasarım yönüyle 1.4'ten daha güzel ve ben sitem için 1.5 kullanmak istiyorum...

Bu problem çözülebilecek türden bir problem mi yoksa eski versiyonlara geçeyim mi ?

Yeni sürümü bekliyeceğim galiba, ya da eski sürüme geçicem :S
Neyse yardımcı olmasanızda sağolun arkadaşlar...

Arkadaşlar problemimi çözdüm, problemimin nedeni easyphp'de mysql adlı veritabanını kullanmammış, şimdi yeni veritabanı oluşturdum wamp'ta, yeni veritabanında birkaç sorun harici iyi çalışıyor. Benim gibi yeni kullanıcılara tavsiyem kesinlikle mysql veritabanı üzerinde çalıştırmaı denemesinler 1.5.1.1'i....

dizaynplus

OpenCart-TR
ya benim ilk sorumda belirttiğim hatayla ilgili bir fikti olan yokmu karşılaşan

freenux

OpenCart-TR
dizaynplus' Alıntı:
ya benim ilk sorumda belirttiğim hatayla ilgili bir fikti olan yokmu karşılaşan

Benim taktiği uygula sende. Yeni bir sql veritabanı aç, sonra yeni bir kullanıcı aç (veritabanı kullanıcısı) sonra dosyaları yeniden kur. Ama easyphp tavsiye ederim şahsen ben wamp2'de cache hataları aldım...