Ürün Detayında - Ayrıntılarında Farklı Bilgiler Ekleme - Çıkarma

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
2rbyqh1.jpg

catalog\view\theme\default\template\product\product.tpl
BUL
Kod:
<span><?php echo $text_model; ?></span> <?php echo $model; ?><br />
ALTINA EKLE
Kod:
 <span>Ağırlık: </span><?php echo $product_info['weight']; ?> Gram<br />
        <span>SKU: </span><?php echo $product_info['sku']; ?><br />
        <span>Diğer Konum: </span><?php echo $product_info['location']; ?><br />
        <span>Uzunuluk: </span><?php echo $product_info['length']; ?><br />
        <span>Genişlik: </span><?php echo $product_info['width']; ?><br />
        <span>Yükseklik: </span><?php echo $product_info['height']; ?><br />
        <span>Boyutlar: </span>U: <?php echo $product_info['length']; ?> x G: <?php echo $product_info['width']; ?> x Y: <?php echo $product_info['height']; ?><br />

İstemediklerinizi siliniz. Bunların dışında ürün eklerken eklediğiniz değerleri product.php dosyasını inceleyerek ekleme yapabilirsiniz

OC 1.4.8.x ve 1.4.9.x sürümleri için buraya bakınız
http://forum.opencart-tr.com/thread-1065.html

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
RE: Ürün Detayında - Ayrıntılarında Farklı Bilgiler Göstermek

peki eğer eklediğim alanda herhangi bir değer yoksa göstermemesi için ne yapabilirim?

AlemBen

OpenCart-TR

Harika birsey bu

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

irembagi' Alıntı:
peki eğer eklediğim alanda herhangi bir değer yoksa göstermemesi için ne yapabilirim?

php nin if else özelliğini kullanarak yapabilirsiniz.

geceajani

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatihasci.com

catalog\controller\product\product.php adresi sanırım yanlış.

doğru adres;
catalog\view\theme\default\template\product\product.tpl olması lazım

basribalci

OpenCart-TR

arkadaşlar menüye eklediğim kategori isminin üst kategorilerde gözükmesini istemiyorum. sadece sol taraftaki kategoride gözükmesini istiyorum. bunu nasıl yapabiliriz. yardımcı olursanız sevinirim.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Kategori eklerken/düzenlerken veri sekmesinden ayarlayabilirsiniz ama bunun bu konu ile bir alakası yok kategori konuları mevcut o konular altında sorabilirdiniz.

webkahriman

OpenCart-TR
Ürün Detayındakı Bazı Özellikleri Kaldırma

Ürün detayıında bulunan yorum yap,ürün listeme ekle bölümlerini kaldırmak isityorum nasıl yaparım yardımlarınız icin şimdiden teşekkürler.

Kimera

OpenCart-TR
Tam benim düşünerek başladığım şey ancak ben alttaki resimdeki gibi devam ediyorum.

Yaptığından örnekler alarak yoluma devam edeceğim teşekkürler.

yenife.jpg

Hemen Al veya Hızlı Al ve Sepete At veya Sepete Ekle butonları değişebilir buradaki örnek.

turkuvaz42

OpenCart-TR
Şimdi Bu kodu eklediğimiz zaman olmaz ki. Çünkü farklı özellikli ürünler var her ürünün özelliğini yönetim panellinden ekleme imkanımız yokmu. Çünkü Örneğin Cep Telefonu Özellikleri Vraklı Bilgisayar Özellikleri Farklı Giyim Eşyası Özellikleri farklı.
Örneğin Ürün eklerken Özellik ekle diye bir buton çıksa butonun yanında elle özellik yazılabilecek tex girebileceğimiz kutucuk çıksa olmazmı yapamazmıyız. Özellik ekle deyince yan yana iki kutucuk çıkacak birine özellik adını diğerinede özelliğini yazacağız yani...
Yardımcı Olabilecek arkadaşlar Varmı

mboder

OpenCart-TR
Kimera arkadaşım,
Buradaki hemen al ve sepete ekleyi resim olarak nasıl ekliyoruz? Paylaşırsan sevinirim...
Kimera' Alıntı:
Tam benim düşünerek başladığım şey ancak ben alttaki resimdeki gibi devam ediyorum.

yenife.jpg

Hemen Al veya Hızlı Al ve Sepete At veya Sepete Ekle butonları değişebilir buradaki örnek.

geceajani

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatihasci.com
eka7a kardeşim emeğine sağlık çok işimize yaradı. ancak benim senden şöyle bir isteğim olacak.

altta tab bölümlerinde, ilk açık olan tab ın içerisinde(description) sadece ürün açıklaması olan yeri üstteki yerlerden birinde göstermem gerekiyor. bunu nasıl yapabilirim.

Denedim şöyleki <?php echo $attribute['text']; ?> ekliyorum hata veriyor <?php echo $attribute['text']; böyle yapıyorum çalışmıyor..

tşk..

geceajani

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatihasci.com
geceajani' Alıntı:
eka7a kardeşim emeğine sağlık çok işimize yaradı. ancak benim senden şöyle bir isteğim olacak.

altta tab bölümlerinde, ilk açık olan tab ın içerisinde(description) sadece ürün açıklaması olan yeri üstteki yerlerden birinde göstermem gerekiyor. bunu nasıl yapabilirim.

Denedim şöyleki <?php echo $attribute['text']; ?> ekliyorum hata veriyor <?php echo $attribute['text']; böyle yapıyorum çalışmıyor..

tşk..

Bu konuda kimse yardımcı olamıyor mu?

Şöyle de bir çözüme ulaşılabilir..

eklediğimiz ayrıntılardan bir tanesinde <br> kodu çalışan bir alan yapabilir miyiz?

Mesela

aaaaaa<br>
bbbbbbbbbb<br>

yaptığımızda

aaaaaa
bbbbbbbbbb

gibi görünecek.

aaaaaa bbbbbbbbb

diye görünmeyecek

nahita

OpenCart-TR
Arkadaşlar örneğin ürün özelliklerindeki ödül puanı kısmını kaldırıyorum ve ürün ayrıntısında görünmüyor ancak merat ettiğim birşey var. Bu Ödül puanı ve benzeri özellikler için ilgili model dosyası veritabanı sorgusu yapıyor bildiğim kadarıyla. Buradan gelmek istidiğim nokta şu ödül puanı değişkenini kullanmıyorsak boşuna veritabanınada sorgulama yaptırarak sistemi yavaşlatacaktır,yoracaktır. Doğru mu düşünüyoyorum acaba. Doğru düşünüyorsam controller ve model dosyalarındaki değişikliği nasıl yaparız.

Kimera' Alıntı:

yenife.jpg

Ürün özellik isimlerini (fiyatı,stok durumu vb.) nasıl bold yapıyoruz ve aynı hizaya getiriyoruz.

osmansan

OpenCart-TR
turkuvaz42' Alıntı:
Şimdi Bu kodu eklediğimiz zaman olmaz ki. Çünkü farklı özellikli ürünler var her ürünün özelliğini yönetim panellinden ekleme imkanımız yokmu. Çünkü Örneğin Cep Telefonu Özellikleri Vraklı Bilgisayar Özellikleri Farklı Giyim Eşyası Özellikleri farklı.
Örneğin Ürün eklerken Özellik ekle diye bir buton çıksa butonun yanında elle özellik yazılabilecek tex girebileceğimiz kutucuk çıksa olmazmı yapamazmıyız. Özellik ekle deyince yan yana iki kutucuk çıkacak birine özellik adını diğerinede özelliğini yazacağız yani...
Yardımcı Olabilecek arkadaşlar Varmı

bu soruya cevap arıyorum bende...

eteksen

OpenCart-TR
Peki istediğimiz üründe ayrı bir logo gösterilmesini nasıl sağlarız?
Ürüne bir özellik girelim. Ona göre ürün tanıtım sayfasında bir logo çıksın.

Mesala;

- Mükemmel
- Çok iyi
- İyi
- İdare Eder
- Kötü

heyhu

OpenCart-TR
Teşekkürler ederim çok işime yaradı