Footer Düzenleme Modülü

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Bu modul ile footer dediğimiz siteninizin en alt tarafını admin panelden moduller kısmına eklenen Footer Editor yardımıyla kolaylıkla düzenleyebilirsiniz..

Ekteki admin ve catalog klasörünü sitenizin anadizinine atıp admin panele giriş yapıyoruz ve Footer Editor modulunu kur diyoruz.. Hemen yanında düzenle kısmı belirecek kurulduktan sonra düzenleye girip ck editör bölümünden istediğiniz düzenlemeyi yapıp kayıt ediyoruz..

Modulu kaldırsanız bile moduller kısmındaki listede açık gözükecektir aldırış etmeyin.. Başka modullerden düzenleme yapılarak oluşturulduğu için böyle bir durum oluşmuştur herhangi bir fonksiyonu yoktur..

footer-duzenleme.gif

Ekli dosyalar

• footer düzenleme 149.zip
    7.6 KB · Görüntüleme: 1,738

cposs

OpenCart-TR
RE: [MOD] Footer Düzenleme Modulu 1.4.9

mirac nasıl tesekkur edecegımı bilemiyorum bu bayram sabahı sen benı sevındırdın Allah'da senı sevındırsın hayırlı bayramlar

ahmetkardes

OpenCart-TR
Web sitesi
www.kardesbilgisayar.com
Footer üst menüde kullanma

öncelikle opencart-tr ailesinin ramazan bayramınızı kutlarım.
mirac footer modül cok süper ben bu modülü üstmenüde nasıl kullanabilirim.
yani (anasayfa - otoromaç - hesabım - sepetim - kasayagit) menülerini kaldırıp html kodlarıyla menu eklemek istiyorum. bu modülü üst menü olarak ayarlıyablirmisin teşekkürler.

bydeniz

OpenCart-TR
RE: Footer üst menüde kullanma

Alttaki konuları inceledinizmi ..

http://forum.opencart-tr.com/thread-1036-post-6009.html

http://forum.opencart-tr.com/thread-648.html

http://forum.opencart-tr.com/thread-1367.html

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
RE: [MOD] Footer Düzenleme Modulu 1.4.9

Öncelikle sorun hangi modul ile ilgiliyse sorularını o modulun altına yazmanız daha mantıklı olacaktır..

Ekteki dosyayı anadizine atıp alttaki kodu header.tpl de uygun yere ekleyiniz.. Sizin için ne kadar mantıklı bir çözüm bilemiyorum ama kodlar bu şekilde çalışır.. Gerisi yaratıcılığınıza kalmış..

Ekle..
Kod:
<?php echo $footer_info; ?>

Ekli dosyalar

• catalog.zip
    1.3 KB · Görüntüleme: 80

jambow

OpenCart-TR
RE: Footer Düzenleme Modulu 1.4.9

14.4.7 sürümüne bu modülü nasıl uygun hale getirebiliriz

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Burada anlatılanları tersten uygulayın
http://forum.opencart-tr.com/thread-1234.html

UntilsleeP

OpenCart-TR

Modulu yükledım 1.4.9 admin panele modul geldi deneme amacli yazilar yazip kaydettim fakat footer da hiç bi degişiklik olmadi neden olmuş olabilir acaba

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

Farklı tema kullanıyorsan default klasörünün içindeki dosyaları temanın içerisine at..

syyh55

OpenCart-TR

bu modülü yükledim değişiklik olmadı

barmen43

OpenCart-TR
Teşekkürler mirac hocam 1.4.9.1 çalıştı

bedavaglsn

OpenCart-TR
Arkdaşlar modülü kurdum problem yok adminden aktif yaptım. İframe atıyorum Footer bölümüne Mozilla Browserde görünmüyor. Aynı şekilde modülü yükelemeden öncede Template/common/Footer.tpl düzenledim IE browserde sorunsuz Mozillada görünmüyor ?

Birde modül üzerinden resim yüklemek istediğimizde admin panali acılıyor, Kul.ismi şifre giriş yapıyoruz daha sonra resmi aktarmak için seçtiğimizde düzenleme editörüne aktarmıyor. Sizdede böyle bir sorun varmı ?

Eklemek istediğim footer aşagıdaki büyüklükten dolayı bir sorun olurmu boyutları bu.

footer.JPG

Yokmu bir fikri olan.

göktürk

OpenCart-TR

mirac' Alıntı:
Farklı tema kullanıyorsan default klasörünün içindeki dosyaları temanın içerisine at..

emeğinize sağlık öncelikle.

bunun yerine footer tpl e eklenen kodları manuel ekleme ablatımı verme şansınız varmı hocam.
kullandığımız faklı temalara ugulamak için.

Hknsl

OpenCart-TR
Merhaba, modülü yükledim ve içerik ekledim. Hata günlüğü kısmında şu hatalar çıkmakta

Kod:
2011-08-17 18:00:39 - PHP Notice:  Undefined variable: cancel in /home/sembolav/public_html/admin/view/template/module/footer.tpl on line 10
2011-08-17 18:00:39 - PHP Notice:  Undefined variable: token in /home/sembolav/public_html/admin/view/template/module/footer.tpl on line 24
2011-08-17 18:00:39 - PHP Notice:  Undefined variable: token in /home/sembolav/public_html/admin/view/template/module/footer.tpl on line 25
2011-08-17 18:00:39 - PHP Notice:  Undefined variable: token in /home/sembolav/public_html/admin/view/template/module/footer.tpl on line 26
2011-08-17 18:00:39 - PHP Notice:  Undefined variable: token in /home/sembolav/public_html/admin/view/template/module/footer.tpl on line 27
2011-08-17 18:00:39 - PHP Notice:  Undefined variable: token in /home/sembolav/public_html/admin/view/template/module/footer.tpl on line 28

/public_html/admin/view/template/module/footer.tpl içeriği
Kod:
<?php echo $header; ?>
<?php if ($error_warning) { ?>
    <div class="warning"><?php echo $error_warning; ?></div>
<?php } ?>
<div class="box">
    <div class="left"></div>
    <div class="right"></div>
    <div class="heading">
        <h1 style="background-image: url('view/image/module.png');"><?php echo $heading_title; ?></h1>
        <div class="buttons"><a onclick="$('#form').submit();" class="button"><span><?php echo $button_save; ?></span></a><a onclick="location = '<?php echo $cancel; ?>';" class="button"><span><?php echo $button_cancel; ?></span></a></div>
    </div>
    <div class="content">
        <form action="" method="post" enctype="multipart/form-data" id="form">
            <div>
                <textarea name="footer_info" id="footer_info"><?php echo $footer_info; ?></textarea>
                <input type="hidden" name="footer_status" value="1">
            </div>
        </form>
    </div>
</div>
<script type="text/javascript" src="view/javascript/ckeditor/ckeditor.js"></script>
<script type="text/javascript"><!--
    CKEDITOR.replace('footer_info', {
        filebrowserImageBrowseUrl: 'index.php?route=common/filemanager&token=<?php echo $token; ?>',
        filebrowserFlashBrowseUrl: 'index.php?route=common/filemanager&token=<?php echo $token; ?>',
        filebrowserUploadUrl: 'index.php?route=common/filemanager&token=<?php echo $token; ?>',
        filebrowserImageUploadUrl: 'index.php?route=common/filemanager&token=<?php echo $token; ?>',
        filebrowserFlashUploadUrl: 'index.php?route=common/filemanager&token=<?php echo $token; ?>'
    });
    //--></script>
<?php echo $footer; ?>

Sorun nedir acaba, sayfada herhangi bir sorun çıkmıyor ama düzeltmek için ne yapmalıyım acaba?

FatihDora

OpenCart-TR

eka7a' Alıntı:
Burada anlatılanları tersten uygulayın
http://forum.opencart-tr.com/thread-1234.html

Hocam kusura bakma ama denedim olmuyor bende
PHP:
Undefined variable: token
hatası alıyorum 1.4.8 modülünü 1.4.7ye çevirmeye çalıştım fakat miracın söylediği o kodları değiştirdiğimde tamamen patlıyor :/ nerde yanlış yapıyorum acaba :(

spantone

OpenCart-TR
oncelikle modul icin tskler mirac...
ama bir sorunum var yooseren_15x temasini kullaniyorum... modul calisiyor ancak urun kisminda sorun cikariyor resimi ekliyorum yardimini bekliyorum...
footer.jpg

xwebys

OpenCart-TR
sonuç bu :) sildim modülü tekrar footer dosyalarını attım bir işe yaramadı lütfen yardım edermisiniz ?

g3j87.png

hallettim beyler teşekkür ederim :) her ne kadarda yardımcı olamazsanızda :p

blackmania

OpenCart-TR
Web sitesi
www.memphis.com.tr
xwebys bu hatayı nasıl hallettin...kodlara bakıyorum ama bugün pek zihnim açık değil...Footer.tpl'deki hata satırlarını anlayamadım....Sana kimse yardımcı olamamış ama bana yardımcı olursan sevinirim...

iyi çalışmalar

AliY.

OpenCart-TR
xwebys' Alıntı:
sonuç bu :) sildim modülü tekrar footer dosyalarını attım bir işe yaramadı lütfen yardım edermisiniz ?

g3j87.png

hallettim beyler teşekkür ederim :) her ne kadarda yardımcı olamazsanızda :p

hatayı nasıl halletiniz? aynısı bende de var.