OpenCart Türkiye

Tam Versiyon: RE: SSL Kurulumu
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hayır Hata 107 (net::ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR): SSL protokolü hatası direk böyle bir hata alıyorum.
Sevgili üstadlar herkese merhaba, bir sorunumuz var.

RapidSSL Aldım, sunucuma kurdum, herşey harika görünüyor. Opencart da sertifikayı kullanmak için Admin/config.php ayarlarını anlatıldığı yaptım. Yönetim panelinden SSL Kullan ı işaretledim ve Private Key imi başında ve sonunda -----BEGIN RSA PRIVATE KEY----- -----END RSA PRIVATE KEY----- olmadan girdim. Bu şekilde kaydedip işlemleri tamamladığımda admin paneli komple gidiyor. Önyüz ise "Kasaya Git" dendiği anda "Not Found The requested URL /index.php was not found on this server." hatası veriyor.

Ben saatlerdir içinden çıkamadım. Bir fikri olan arkadaşım var ise benimle paylaşırsa inan ki çok mutlu olurum. Şimdiden vakit ayıran herkese çok teşekkürler
Sevgili forumdaşlarım-arkadaşlarım;

Sorunu şükürler olsun ki sorunu aştık. Çok ufak ama önemli bir detayı gözden kaçırmışız. Sertifikamızı kurduk fakat aktif ettik mi? Hayır. Peki bizi ne yanılttı? Panelde kurulu plesk in kendi sertifikası.
Plesk in sertifikası yerine kendi kurduğumuz sertifikayı seçtik, Web Hosting Ayarları kısmından da "SSL Support" u ve "Use a single directory for housing SSL and non-SSL content" seçeneklerini işaretleyip ayarlarımızı kaydedip çıktık. Daha önce burada belirtilen tüm ayarları yapmıştık zaten. Bu aşamada takılan arkadaşlarıma bu tecrübem umarım faydalı olur.
Arkadaşlar config.php de http:// olan yerleri https:// olarak değiştirince admin bölümünde güvenlik uyarısı veriyor. çözümü nasıldır acaba?sorun, hata ihtimalleri nelerdir?
herşeyi yapmama rağmen sitenin admin bölümüne girdiğimde sorunsuz giriyo adrein başında https yazıo rengide yeşil oluyor fakat sitenin üye girişi bölümüne girdiğim zsaman "yanzlızca güvenli şekilde teslim edilen web sayfası içerğini görüntülemek istermeisiniz" mesajı veriyor. acaba nerde hata yaptım. kaç gündür uraşıom ama bi türlü beceremedim yardımcı ourmusunuz
Herkese merhaba;

Opencart sistemini kullanıyorum.SSL satın alıp kurulumunu yaptım.Tek sorunum yönetin panelinde sistem - genel ayarlar-sunucu kısmından şifreleme anahtarı yerine yazılacak olan şifrede.

-----BEGIN RSA PRIVATE KEY----- ve -----END RSA PRIVATE KEY----- olmadan aldığım şifreyi bu kısma yazdığımda aşağa doğru uzayıp giden bu şifrenin sadece ilk satırının yazılıyor olması.Bu konuda bana açıklamada bulunursanız ve yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba Arkadaşlar Bir Sorum Olacak

SSL Kurdum yanlız sadece webmail ve admin panelinde onaylanıyor güvenli diyor user panelinde ödeme kısmında güvenli demiyor?

Yardımcı olabilir misiniz?
Banamı denk geliyor bilmiyorum ama ne zaman sorduysam cevap alamıyorum ?
arkadaşlar SSL serfikam ve diğer herşeyim tama ama admin panelinde

Şifreleme Anahtarı:

yazan yere gireceğim anahtarın nasıl birşey olduğunu bilmediğimden bulamıyorum. Nereden bulabilirim? Neye benziyor bir örnek anahtar şekli girer misiniz? SSL sertifikamın içinde Şifreleme Anahtarı: nerede yazıyor?
Merhaba;
VDS sunucu kullanıyorum şunu sormak istiyorum;
1- Sunucunun Dedicated olması gerekiyormu?
2- Alınan Dedicated IP sadece SSL içinmi kullanılacak yoksa opencart kurulacak olan hosting 'e mi atanacak bu IP.
(19-04-2011 14:51 PM)storcom demiş ki: [ -> ]Merhaba;
VDS sunucu kullanıyorum şunu sormak istiyorum;
1- Sunucunun Dedicated olması gerekiyormu?
2- Alınan Dedicated IP sadece SSL içinmi kullanılacak yoksa opencart kurulacak olan hosting 'e mi atanacak bu IP.

Sunucunuzun olması gerekmiyor. Hosting paketi olsada olur.
IP site adresinize atanacak.
Teşekkür ederim
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Referans URL