OpenCart Türkiye

Tam Versiyon: Header düzenleme-yardim
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Sayfa: 1 2
Selam arkadaslar, daha forumda yeniyim. Temamdaki header kismini düzenlemek istiyorum. Headerin alt tarafinda olan, anasayfa, hesabim vs. menüsünü , headerin en yukarisina koymak istiyorum, baska linklerde eklemek istiyorum. Header kismina arka plan resmi koymak istiyorum. Bütün bu anlattiklarim mümkünmü ? Nasil yapabilirim?
header.tpl ve CSS dosyasındaki header ile ilgili div alanlarını düzenleyerek yapabilirsin. Ama tabii direkt "al bunlar kodlar" şeklinde vermek zor. Çizerek anlatırsan ne yapmak istediğini ve tek tek söylersen ona göre yol gösterilebilir.
arkadaslar bana yardımcı olur mudsunuz yaa bir türlü tema yükleyemiyrum yükledim bu temayi
"Notice: Undefined variable: keywords in /home/bahadiri/public_html/test/catalog/view/theme/asel_mavi/template/common/header.tpl on line 6 " hata veriyor her tema yüklemesinde yardımcı olursanız sevinirim
(16-05-2011 21:24 PM)afroma demiş ki: [ -> ]header.tpl ve CSS dosyasındaki header ile ilgili div alanlarını düzenleyerek yapabilirsin. Ama tabii direkt "al bunlar kodlar" şeklinde vermek zor. Çizerek anlatırsan ne yapmak istediğini ve tek tek söylersen ona göre yol gösterilebilir.

Tesekkürler hocam, asagidaki resimde elimden geldigi kadar belirtmeye calistim. Böyle birsey mümkünse, yardim eden olursa sevinirim.
[Resim: 5641.png]
Öncelikle CSS öğrnemenizi tavsiye ederim sen hayalini çiz biz yapalım olmaz malesef bu işler, forumda araştırmalar yaparsan bu konu ile ilgili 10 larca konu bulursun. Yüzlerce değişik tema var belki işine yarar birtane bulup kullanabilirsin.

İyi çalışmalar.
(17-05-2011 15:09 PM)mdogan35 demiş ki: [ -> ]Öncelikle CSS öğrnemenizi tavsiye ederim sen hayalini çiz biz yapalım olmaz malesef bu işler, forumda araştırmalar yaparsan bu konu ile ilgili 10 larca konu bulursun. Yüzlerce değişik tema var belki işine yarar birtane bulup kullanabilirsin.

İyi çalışmalar.

Hocam az cok css bilgim varda, bu isin icinden cikamadim. Mesela stylesheet te var olan class larda bir degisiklik yaptigim zaman hicbirsey degismiyor.Bunun nedenini anlayamadim. Birde yeni bir class ekledigim zaman, bunu header.tpl vb. gibi dosyalarada eklemem gerekiyor ve nasil ? Sadece bunlari ögrenmek istemistim.
(17-05-2011 15:25 PM)oztepclub demiş ki: [ -> ]
(17-05-2011 15:09 PM)mdogan35 demiş ki: [ -> ]Öncelikle CSS öğrnemenizi tavsiye ederim sen hayalini çiz biz yapalım olmaz malesef bu işler, forumda araştırmalar yaparsan bu konu ile ilgili 10 larca konu bulursun. Yüzlerce değişik tema var belki işine yarar birtane bulup kullanabilirsin.

İyi çalışmalar.

Hocam az cok css bilgim varda, bu isin icinden cikamadim. Mesela stylesheet te var olan class larda bir degisiklik yaptigim zaman hicbirsey degismiyor.Bunun nedenini anlayamadim. Birde yeni bir class ekledigim zaman, bunu header.tpl vb. gibi dosyalarada eklemem gerekiyor ve nasil ? Sadece bunlari ögrenmek istemistim.

Size şu şekilde yardımcı olabilirim ancak. Altta verdiğim konuyu inceler iseniz stylesheet dosyasındaki hangi alan ne işe yarıyor daha iyi anlayabileceğinizi umuyorum. değişikliklerinizide buna göre yaparsanız bir sorun kalmayacaktır.

Stylesheet.css Türkçe Kullanım Klavuzu

İyi çalışmalar.
(17-05-2011 19:59 PM)mdogan35 demiş ki: [ -> ]
(17-05-2011 15:25 PM)oztepclub demiş ki: [ -> ]Hocam az cok css bilgim varda, bu isin icinden cikamadim. Mesela stylesheet te var olan class larda bir degisiklik yaptigim zaman hicbirsey degismiyor.Bunun nedenini anlayamadim. Birde yeni bir class ekledigim zaman, bunu header.tpl vb. gibi dosyalarada eklemem gerekiyor ve nasil ? Sadece bunlari ögrenmek istemistim.

Size şu şekilde yardımcı olabilirim ancak. Altta verdiğim konuyu inceler iseniz stylesheet dosyasındaki hangi alan ne işe yarıyor daha iyi anlayabileceğinizi umuyorum. değişikliklerinizide buna göre yaparsanız bir sorun kalmayacaktır.

İyi çalışmalar.

Hocam mesela headerdaki logonun stylesheet teki yeri mesela header.div2 , simdi ben sag tarafa ikinci bir logo ekleyecem diyelim, headerin altina bu ikinci logo icin yeni bir class eklemem gerekir benim bildigim kadariyla,header.logo2 diyelim mesela. Simdi bu yeni ekledigim classi header.tpl nin icinede ekliyormuyum, evetse neresine eklemem gerekiyor?
Değerli Kardeşim bu istediginiz sadece bahsetiginizi eklemekle olmaz nerede ise header ı komple düzenlemeniz gerekir onu yerleştirmek için. bu anlatılamaz anlatılsada yapamazsınız..siz en iyisi buraya bir bakın css le ilgili cok faydalı bilgiler var..
http://www.vidobu.com/videolar/wordpress...lusturmak/
(18-05-2011 00:22 AM)oztepclub demiş ki: [ -> ]
(17-05-2011 19:59 PM)mdogan35 demiş ki: [ -> ]Size şu şekilde yardımcı olabilirim ancak. Altta verdiğim konuyu inceler iseniz stylesheet dosyasındaki hangi alan ne işe yarıyor daha iyi anlayabileceğinizi umuyorum. değişikliklerinizide buna göre yaparsanız bir sorun kalmayacaktır.

İyi çalışmalar.

Hocam mesela headerdaki logonun stylesheet teki yeri mesela header.div2 , simdi ben sag tarafa ikinci bir logo ekleyecem diyelim, headerin altina bu ikinci logo icin yeni bir class eklemem gerekir benim bildigim kadariyla,header.logo2 diyelim mesela. Simdi bu yeni ekledigim classi header.tpl nin icinede ekliyormuyum, evetse neresine eklemem gerekiyor?

Söylediğin şeyde zaten kendi cevabını veriyorsun kardeşim. Örneğin div2 logo ise ve siz bunun yanına veya altına bir logo daha ekleyecekseniz, div2 tagının hemen bitiminden sonrasına boş bir div tagı oluşturun

Kod:
örnek: <div id='logo2'><div class='logo2'></div></div>

Sonrasında stylesheet.css dosyasına giderek dosyanın en sonuna veya div2 kodlarının hemen altından nerede durması gerektiği, nasıl durması, boyutları ve logo2 resim yolu ile istediğin gibi kullanabilir şekiller verebilir istediğin gibi değişiklikleri yapabilirsin. CSS hem çok kolay ve bana kalırsa eğlenceli bir kodlama sistemi Smile Forumda da arama bölümünden css veya header diye aramalar yapabilir ne kadar çok kaynak bulabileceğini kendinde görebilirsin.

İyi Çalışmalar.

Sayfa: 1 2
Referans URL