OpenCart Türkiye

Tam Versiyon: ingilizce temayı türkçe yapma
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Sayfa: 1 2
Mrb arkadaşlar ben opencart ın resmi sitesinden bir tema aldım fakat temanın menüsü vb bazı yerleri ingilizce onlartı nasıl türkçeleştirebilirim acaba?
Mesela nereler İngilizce.
Menude java script kullanılmış ise o scriptin içinde düzenleme yapman gerek...tpl. dosyasında kullanımışise orada düzeltme yapman gerek
Temaların büyük çoğunluğu zaten Türkçe diliniz yüklüyse Türkçe desteği bulunmaktadır. Türkçe diliniz yüklü olduğu halde temalarda ingilizce bölümler varsa bu kelimeleri tema ile birlikte gelen dosyaların içinde arama yapınız.
Temayı türkçeyi çevirdim tpl dosyalarının içinden fakat türkçe karakter hatası var temada.temanın font unu arial yaptım kabul etmedi hala hata veriyor ne olarak düzeltebilirim acaba css dosyasından düzeltmeye çalıştım orda ki düzelttiğim kodlar aşşağıda acaba doğru kodlarımı düzelttim bi bakarmısınız?

font-family: Arial, Arial, Arial;
Türkçeleştirme yaptıgınız dosyaları notpad ile açınız ve Farklı kaydet diyerek UTF8 olarak tekrar kaydediniz..
dediğinizi yaptım home.tpl ve footer.tpl dosyalarını utf8 olarak kaydettim fakat değişen bir şey olmadı hala türkçe karakter hatası verm eye devam ediyor türkçe hiç bir harfi göstermiyor yani bozuk gösteriyor başka ne gibi bir şey denbeyebilirim acaba?
Merhaba dil dosyalarında da degişiklik yaptıysanız onlarıda utf8 olarak kaydedin hala hata veriyorsa o hatalı kelimeleri tekrar yazarak kaydedin...
Dil dosyalarında herhangi bir değişiklik yapmadım dediğim gibi sadece home ve footer dosyalarında değişiklik yaptım onlarıda utf8 olarak kayıt ettim zaten kelimeleri tekrar yazarak denedim fakat yine olmadı hala iletişim yazamıyorum o yüzden ILETISIM şaka gibi
haaaSmile) kadeş o küçük harflerle yazdığın halde büyük har çıkıyor ve genelde büyük harlerde örneğin İ yerine I çıkıyor bunu demek istiyorsunuz..o temanızın css ile alakalı başlıklar büyük harf göstersin seklinde kodlandıgındandır css dosyasına bakmanız lazım... yanlış hatırlamıyorsam text-transform: uppercase; böyle bir kod olabilir
evet keşke öle olsa ama değil küçük harf yazdığımda küçük olarak çıkıyor ama ister büyük ister küçük ş yaz bozuk çıkarıyor ondan bahsediyorum benBig Grin
Sayfa: 1 2
Referans URL